Weleda
Weleda Baby

Jaki jest twój ulubiony miód? – recenzja gry karcianej Miód

Miód gra dla dzieci recenzja, opinie o grach
📖 Czyta się średnio w 3 min. 🕑
Rodzinne spędzanie czasu przy grach planszowych staje się coraz częstszym zwyczajem w polskich domach. I dobrze! Nic tak nie wzmacnia więzi, nie daje satysfakcji i nie wspiera prawidłowego rozwoju dziecka jak planszówki, które mogą być również świetnym uzupełnieniem wakacyjnego wypoczynku. Na co warto zwrócić uwagę? Na przykład na grę Miód wydawnictwa Zielona Sowa, która idealnie wpasuje się w letni klimat.

„Miód” to urzekająca kolorystyką rodzinna gra karciana, której projektantką jest GrAlutka. Stworzona została z myślą o maksymalnie 4 zawodnikach, którzy wcielając się w bartników, mają za zadanie zadbać o swoje ule i pszczoły w taki sposób, by zapełnić miodem ule w pasiece, korzystając z dostępnych kart i żetonów. Zwycięzcą zostaje osoba, która zdobędzie najwięcej punktów. Gra zawiera dwa warianty rozgrywki – podstawowy dla początkujących graczy oraz zaawansowany, przewidujący grę z bonusowymi żetonami, rozbudowanymi kartami ula i dodatkową postacią Szerszenia.

Projektantce gry należą się słowa uznania, gdyż wymyśliła planszówkę wciągającą oraz dynamiczną, opartą na prostych zasadach, która zdobędzie uznanie każdego – i małego, i dużego. Mimo informacji na pudełku, że gra przeznaczona jest dla dzieci od szóstego roku życia, jestem pewna, że poradzą z nią sobie również pięciolatki, które mają za sobą niejeden karciany pojedynek. Górna granica słusznie nie została określona, ponieważ Miód jest rozrywką dla każdego.

W małym pudełku gracze znajdą ponad 150 elementów, a dzięki jasnej instrukcji i grafikach z przykładowym umieszczeniem kart, uczestnicy zabawy szybko przygotują się do gry i rozpoczną pierwszą rozgrywkę. I z pewnością nie ostatnią, ponieważ losowość „Miodu” wpływa na jej wysoką regrywalność.

Szerokie grono odbiorców i przystępne zasady to nie jedyne argumenty przemawiające na korzyść planszówki. Gra wymaga od uczestników tylko pół godziny pełnego zaangażowania, a każda rozgrywka jest szansą na ćwiczenie logicznego myślenia, taktyki i spostrzegania wzrokowego. Na atrakcyjność zabawki wpływa także jej kolorowa szata graficzna, przywołująca na myśl wakacje. Różnobarwne żetony kwiatów i miodu oraz pomysłowe karty z pszczołami o wyrazistych kolorach przykuwają dziecięcą uwagę i cieszą oko dorosłego, a trwałe wykonanie sprawia, że gra staje się jeszcze bardziej chwytliwa i wystarcza na wiele godzin zabawy.

Dodatkowo Miód idealnie wpisuje się w zasadę nauki poprzez zabawę i wpływa na podnoszenie umiejętności intelektualnych dziecka, ponieważ może, a nawet musi, być fundamentem do rozmów o znaczeniu pszczół w przyrodzie. Po grze warto poruszyć ważny temat pozyskiwania żywności i produktów o właściwościach leczniczych, a także zwrócić uwagę na zagrożenia dla tych pożytecznych owadów.

Quiz Rodzinny Akademii Miasta Dzieci – ściągnij darmową grę dla całej rodziny!

Na czym polega gra? To proste! Losujesz zabawne pytania dzięki którym lepiej poznasz członków swojej rodziny lub dostajesz zadania do wykonania.

Ściągnij od nas karty podstawowe oraz dodatkowo zadania, karty dla maluchów lub nastolatków. Wydrukuj je, sklej ze sobą spód i wierzch kart, wytnij i graj! Dobrej zabawy!

Podsumowując, gra Miód to idealna propozycja dla rodzin, które cenią sobie wspólne rozgrywki i dobrą zabawę, przy jednoczesnym ćwiczeniu koncentracji, planowania i kontrolowania emocji. To obowiązkowy przedmiot, który musi się znaleźć w waszych wakacyjnych walizkach.Miód opinie o grze dla dzieci

Eliza Idczak

Miód

– Format: 130x200x35
– Oprawa: pudełko
– Więcej informacji na stronie Wydawnictwa Zielona Sowa

438 ocen
4.96
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent