Trzecia edycja konkursu Edukacja Ekologiczna jest sztuka

Jak wytresować kota? Część 2. Techniki zaawansowane. Recenzja książki

Jak wytresować dwa recenzja książki
📖 Czyta się średnio w 2 min. 🕑
Uwaga, tytuł bardzo mylący. Właściwy powinien brzmieć „Jak nie dać się nabić w kota?” albo coś w tym stylu.

Obawiam się, że książki tak napisanej nie da się dobrze zrecenzować, tak jak nie da się w kilku zdaniach zawrzeć humoru w niej zawartej.

Z każdym zdaniem rósł mój podziw, bo sypać dowcipem jak z rękawa na dwustu stronach i nie zmęczyć nimi czytelnika to wielka sztuka.

Co tak naprawdę znajdziemy w książce? Opis kilku ras kotów, ich typów temperamentów np. maruda, ciapa, psychopata, diabeł wcielony czy przylepa. Dowiemy się dlaczego rośliny doniczkowe są tak atrakcyjne dla zwierząt, a dla ich właścicieli rozmieszczenie doniczek przypomina grę w sapera.

Autor uświadomi nas w sprawie żwirków, gadżetów i  kuwet dla kotów, oraz zabawi się w jasnowidza już dziś mówiąc nam jak skończy się dzielenie pokoju naszego czworonoga z choinką. I nie. Nie prawdą jest, że książka ma zniechęcić nas i nasze dzieci do posiadania kota, ma nas do tego przygotować. I już dziś przywyknąć do tego „że darł japę” przy opisie zachowania kota, nie jest traktowana jak wulgaryzm czy brak ogłady. To zwyczajne stwierdzenie zaistniałego faktu.

Radzę się też przyzwyczaić do podejrzliwych spojrzeń w metrze, autobusie, poczekalni gdy przypadkowi towarzysze niedoli widzą nas ryczących ze śmiechu, w trakcie czytania poradnika o tym jak wytresować kota. To nasz numer 1 na jesienną chandrę.

Jak wytresować kota? Część 2. Techniki zaawansowane.
Autor: Dawid Ratajczak
Format: 145 x 186
Objętość: 216
Oprawa: miękka
Rok wydania: 2017
Wydawnictwo: Skrzat

 

 

 

Marta Sikorska

Marta Sikorska

Nauczyciel wychowania przedszkolnego, autorka scenariuszy dydaktycznych. Prywatnie adeptka karate kyokushin, oraz mama dwóch uroczych córeczek, razem z którymi pochłania metry sześcienne literatury dziecięcej i nie tylko. Swoją pasją do czytania dzieli się innymi polecając najciekawsze pozycje w swoich recenzjach. Prowadzi bloga ksiazkawdzieci.blogspot.com

zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent