Jak opakować prezenty na Dzień Babci i Dziadka, by wyglądały wyjątkowo?
Dzień Dziecka w Multikinie
UD

Jak opakować prezenty na Dzień Babci i Dziadka, by wyglądały wyjątkowo?

Jak opakować prezenty na Dzień Babci i Dziadka, by wyglądały wyjątkowo?
📖 Czyta się średnio w 6 min. 🕑
Kupno idealnego prezentu dla babci i dziadka może być trudne. Wszyscy wiemy jak ciężko uzyskać od kochanych dziadków odpowiedź na pytanie, co chcieli by dostać – prawdopodobieństwo usłyszenia „nic” jest bardzo wysokie. Jednocześnie są to ludzie, którzy najbardziej na te prezenty zasługują. Przez lata znosili przecież setki godzin prób śpiewów, byli na każdym występie i sportowych rozrywkach. Znosili lepkie odciski palców na meblach, zawsze częstowali jedzeniem i prawdopodobnie rozpieszczali na wiele sposobów.

To ich „nic” oznacza jedno – nie zależy im na materialnych przedmiotach, a bardziej istotne są dla nich wspólnie spędzone chwile z wnukami. Jesteśmy jednak zdania, że prezent kupiony lub stworzony z myślą o nich wywoła uśmiech na ich twarzach. Po przygotowaniu podarunku trzeba dokonać ostatniego szlifu, by pokazać dziadkom, jak bardzo nam na nich zależy – trzeba go zapakować!

Proste ozdoby i odrobina personalizacji znacznie pomogą wyróżnić się prezentom na każdą okazję, między innymi na zbliżający się Dzień Babci i Dziadka, które wypadają odpowiednio 21-go i 22-go stycznia. Poniżej przedstawiamy kilka wyjątkowych sposobów na pakowanie prezentów, które zaskoczą i zachwycą obdarowywanych.

Dodaj do dekoracji prezentów odbitki wspólnych zdjęć

W jaki sposób dodać przemyślany akcent do prezentów w tym roku? Można pomyśleć o dodaniu zdjęć. Przejrzyj cyfrowe albumy, by znaleźć zdjęcia z dziadkiem i babcią i wydrukuj te, które najbardziej Ci się podobają. Po wybraniu zdjęć utwórz zestaw odbitek – można postawić na klasyczne odbitki lub wybrać te bardziej niestandardowe, przypominające zdjęcie robione polaroidem lub kolarz zdjęć w formie zakładki do książek. W ten sposób łatwo uda się spersonalizować opakowanie na prezent.

Jak to zrobić?

Prezent wkładamy do dopasowanego rozmiarem kartonu z tektury i zaklejamy je taśmą pakową. Ten krok może zostać pominięty, jeśli pakujemy przedmioty nie wymagające pudełka. Następnie owijamy prezent papierem. Może być to zwykły brązowy papier pakowy lub ozdobny papier prezentowy. Pakunek owijamy sznurkiem jutowym bądź dopasowaną kolorystycznie wstążką. Na koniec wystarczy wsunąć wydruki pod sznurek, czy wstążkę lub użyć taśmy dwustronnej, aby je zabezpieczyć przed przemieszczeniem.

pudełko preznetowe z gałązką choinki

 

Jakie zdjęcie najlepiej wybrać? Tutaj najlepiej kierować się gustem odbiorcy i wybrać te zdjęcia, które przypominają o wyjątkowych wspomnieniach lub spodobają się babci i dziadkowi.

Co będzie potrzebne?

 • karton pakowy dopasowany rozmiarem do prezentu
 • taśma pakowa do zaklejenia pudełka
 • papier do pakowania – może być kolorowy lub ekologiczny brązowy
 • sznurek jutowy lub wstążka satynowa
 • taśma dwustronna
 • zdjęcia w wybranym formacie
 • ostre nożyczki

W pakowaniu prezentów dla dziadków postaw na naturalność

Naturalny wygląd w przypadku prezentów dla dziadków to dobry pomysł. O każdej porze roku można czerpać inspirację z matki natury. Można inspirować się kolorami i elementami dostępnymi o danej porze roku. O jakie elementy chodzi? Gałązki kwiatów, które dostaniemy w kwiaciarni lub zbierzemy na spacerze, szyszki, suszone plasterki owoców, pióra, czy kawałki materiałów – słowem wszystko to, co przyjdzie nam do głowy.

opakowanie preznetowe z szyszką

Jak to zrobić?

Przygotowany podarunek wkładamy do kartonu tekturowego. Aby uzyskać naturalny efekt najlepiej postawić na papier kraftowy do pakowania prezentów. Nie dość, że stanowi neutralne tło dla budowania niezwykłych kompozycji, to jeszcze jest materiałem ekologicznym, wykonanym w 100% z makulatury. Po opakowaniu prezentu papierem wystarczy przymocować wybrany element do opakowania – czy to za pomocą taśmy, czy używając sznurka.

Co będzie potrzebne?

 • karton pakowy dopasowany rozmiarem do prezentu
 • taśma pakowa do zaklejenia pudełka
 • papier do pakowania – najlepiej sprawdzi się papier pakowy, ekologiczny
 • sznurek jutowy
 • taśma dwustronna
 • nożyczki biurowe
 • gałązki, rośliny, suszone owoce

Zostaw notatkę od serca

Niezależnie od tego, czy korzystasz z kart okolicznościowych, czy tworzysz własne kartki, pozostawienie przemyślanej notatki na prezent jest zawsze dobrym pomysłem. Niech będzie zwięzła i nawiąże do ważnych chwil razem — z pewnością wywoła uśmiech na twarzy dziadków, zanim jeszcze zobaczą prezent. Nic nie stoi na przeszkodzie by zostawić notatkę na odwrocie zdjęć! To fantastyczny sposób na spersonalizowanie prezentów.

list odręcznie napisany i pióro

Jak to zrobić?

Standardowo pakujemy prezent w karton lub pudełko ozdobne. Można owinąć go również papierem do pakowania. Odręcznie wypisana kartka – ta kupiona lub własnoręcznie zrobiona może być włożona do środka pudełka lub zawieszona na pudełku, jako dodatek do prezentu. Najmłodsi mogą popisać się talentem artystycznym i stworzyć dla dziadków niepowtarzalne dzieło.

Co będzie potrzebne?

 • karton pakowy dopasowany rozmiarem do prezentu lub pudełko ozdobne
 • taśma pakowa do zaklejenia pudełka
 • papier do pakowania
 • długopis żelowy do pisania
 • kawałek tektury lub papeteria, ale sprawdzą się też gotowe kartki z miejscem do wypisania własnego tekstu – w wersji dla młodszych wnucząt ten krok może zastąpić własnoręcznie narysowana laurka
 • ostre nożyczki

Niech prezent dla dziadków zabłyśnie!

Dzień Babci i Dziadka można jeszcze bardziej rozjaśnić stawiając na metaliczną folię lub papier pakowy w metalowych odcieniach i dopasowaną do jego koloru wstążkę satynową. Ten zabieg nada prezentowi monochromatycznego połysku. Wystarczy wszystko zapakować i gotowe!

malutki prezencik świąteczny

Jak to zrobić?

Upominek dla dziadków wkładamy w dopasowany do zawartości karton tekturowy, który następnie owijamy metalicznym papierem w wybranym kolorze. Dobrze sprawdzi się w tej roli metalizowana folia celofanowa, która pięknie odbija światło. Pakowanie zakończyć można owinięciem opakowania wstążką.

Co będzie potrzebne?

 • karton pakowy dopasowany rozmiarem do prezentu
 • taśma pakowa do zaklejenia pudełka
 • metaliczny złoty lub srebrny papier pakowy lub metalizowana folia w wybranym kolorze
 • wstążka satynowa dopasowana kolorystycznie
 • taśma dwustronna
 • ostre nożyczki

czarna torebka prezentowaNie komplikuj

Czasami mniej znaczy więcej — zwłaszcza, gdy nie dogadujesz się z papierem do pakowania. Włożenie prezentu do gustownej torebki prezentowej wcale nie musi być uznane za nudne. Wystarczy kilka arkuszy bibuły do pakowania by sprawić, że prezent będzie się prezentował dużo bardziej wyjątkowo.

Jak to zrobić?

Po włożeniu prezentu do odpowiedniej rozmiarowo torebki prezentowej czas na odpowiednie wykończenie. Rozłóż dwa arkusze bibuły na stole tak, by częściowo na siebie nachodziły. Arkusze mogą być w tym samym kolorze lub w różnych odcieniach – najlepiej, gdy pasują kolorystycznie do koloru torebki. Złap bibułę w centralnym punkcie, przekręć tworząc coś w formie bukietu i umieść go w torebce. Bibuła powinna wypełnić całą wolną przestrzeń torebki, dlatego możliwe, że proces będzie trzeba powtórzyć.

Co będzie potrzebne?

 • torebka prezentowa
 • bibuła w arkuszach

Jak widać na powyższych przykładach niewiele trzeba, by stworzyć dla babci i dziadka wyjątkowo zapakowany prezent. Wystarczy zaopatrzyć się w kilka produktów, które znajdziemy w sklepach oferujących materiały do pakowa, więcej informacji znajdziesz na neopak.pl

 

 

Materiał promocyjny

320 ocen
4.98
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent