Dlatego też po przeczytaniu notki wydawniczej (i naturalnie wcześniejszemu zapoznaniu się z pozycją :)) z ogromną przyjemnością podsunęłam córce książkę Ile prawdy w powiedzonkach o zwierzątkach.
Jeden z powodów takiego kroku to wykształcenie Autorek: Małgorzata Połeć – Rozbicka to polonistka, dziennikarka i logopeda, zaś Agnieszka Pilichowska jest doktorem nauk humanistycznych, polonistką i psychologiem. Kolejna przyczyna to tematyka, czyli świat powiedzonek o zwierzątkach. Skąd się one wzięły? Dlaczego mówimy krecia robota, biały kruk, jak pies z kotem, kocia muzyka, pisać jak kura pazurem?
Wyjaśnia nam to 15 interesujących historyjek, które odnoszącą się do dziecięcych doświadczeń, nawiązują do takich sytuacji, które nasze pociechy przezywają na co dzień.
Odrabianie pracy domowej, sprzeczka z przyjaciółmi, rodzinne spory, szczepienie, nowa koleżanka w klasie, złamana noga, spór podczas rodzinnej wycieczki – to dotyka ich, ich środowisko i muszą sobie z tym radzić. Łatwiej różne sytuacje „”oswoić”, gdy są bardziej zrozumiałe. A temu niewątpliwie przysłuży się lektura kolejnych opowiadań.
Podsumowując – warto, naprawdę warto! sięgnąć po książkę.
Zatrzymajmy się na chwilę i czytając kolejne historyjki porozmawiajmy z dziećmi na temat tolerancji, miłości i szacunku, zachęćmy do szukania rozwiązań w każdej sytuacji. A potem spróbujmy sprawdzić, czy lepiej siedzieć cicho jak mysz pod miotłą, bzyczeć jak mucha czy być milczącą rybą? Będzie powód do wspólnej zabawy i śmiechu!
Monika Konieczny
Ile prawdy w powiedzonkach o zwierzątkach
Agnieszka Pilichowska, Małgorzata Połeć-Rozbicka
Data wydania: 24.11.2015
Format: 170mm x 241mm
Liczba stron: 128
Wydawnictwo Prószyński i S-ka
Zapraszamy do działu recenzji Miasta Dzieci!