Ignacy idzie do przedszkola. Recenzja książki dla dzieci
Dzień Dziecka w Multikinie
UD

Ignacy idzie do przedszkola. Recenzja książki dla dzieci

Ignacy idzie do przedszkola
📖 Czyta się średnio w 1 min. 🕑
Metoda Marii Montessori od wielu lat nie traci na popularności. Wciąż powstają przedszkola, szkoły a nawet żłobki, które wykorzystują wskazówki zaproponowane przez tego genialnego pedagoga. 

Książka Ignacy idzie do przedszkola Ady Olbrycht skierowana jest do dzieci, które stoją u progu rozpoczęcia swojej przygody z przedszkolem w stylu Montessorii. Autorka doskonale rozumie emocje, z którymi borykają się dzieci w tym przełomowym dla nich momencie, sama bowiem jest założycielką przedszkola. Nic więc dziwnego, że ujęcie tematu jest trafne, a zarazem proste.

Ignacy idzie do przedszkola przybliża młodemu czytelnikowi funkcjonowanie placówki opartej na pedagogice Montessori. Przedstawia także proces adaptacji tytułowego bohatera w przedszkolu.

Nie przemilczano tu trudnych emocji, które przeżywa Ignacy. Pokazuje realistycznie, z czym może zetknąć się dziecko podczas pierwszych dni w nowym miejscu.

Ignacy idzie do przedszkola

Kurs online - Jak rozwijać koncentrację i uwagę dzieci

Mindfulness dla dzieci

Twoje dziecko ma trudności z koncentracją? Nie potrafi się na niczym skupić? Jest zestresowane?
Jeżeli chcesz pomóc dziecku rozwinąć pełnię jego możliwości, lepiej zrozumieć siebie, zbudować odporność na stres i nauczyć się słuchać głosu własnego serca – ten kurs jest właśnie dla was!

Rodzice znajdą na końcu książki wskazówki, jak sprawić, aby adaptacja ich pociechy w przedszkolu przebiegała w sposób jak najbardziej spokojny i naturalny.

Ilustracje do książki stworzyła Zosia Dzierżawska. Kolorystyka książki jest stonowana. Rysunki są proste, pozbawione dużej liczby szczegółów.

Monika Górka

683 ocen
4.99
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent