Ignacy idzie do przedszkola. Recenzja książki dla dzieci

Ignacy idzie do przedszkola

Metoda Marii Montessori od wielu lat nie traci na popularności. Wciąż powstają przedszkola, szkoły a nawet żłobki, które wykorzystują wskazówki zaproponowane przez tego genialnego pedagoga. 

Książka Ignacy idzie do przedszkola Ady Olbrycht skierowana jest do dzieci, które stoją u progu rozpoczęcia swojej przygody z przedszkolem w stylu Montessorii. Autorka doskonale rozumie emocje, z którymi borykają się dzieci w tym przełomowym dla nich momencie, sama bowiem jest założycielką przedszkola. Nic więc dziwnego, że ujęcie tematu jest trafne, a zarazem proste.

„Ignacy idzie do przedszkola” przybliża młodemu czytelnikowi funkcjonowanie placówki opartej na pedagogice Montessori. Przedstawia także proces adaptacji tytułowego bohatera w przedszkolu.

Nie przemilczano tu trudnych emocji, które przeżywa Ignacy. Pokazuje realistycznie, z czym może zetknąć się dziecko podczas pierwszych dni w nowym miejscu.

Ignacy idzie do przedszkola

Rodzice znajdą na końcu książki wskazówki, jak sprawić, aby adaptacja ich pociechy w przedszkolu przebiegała w sposób jak najbardziej spokojny i naturalny.

Ilustracje do książki stworzyła Zosia Dzierżawska. Kolorystyka książki jest stonowana. Rysunki są proste, pozbawione dużej liczby szczegółów.

Monika Górka

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie