Heca w kurniku. Krzyżówki, labirynty… Recenzja książki

Jako rodzic i nauczyciel wyznaję zasadę, iż ćwiczenia służą edukacji. Nie tak łatwo jednak przekonać dziecko do utrwalania materiału, szczególnie gdy chodzi o ortografię. Nie dziwi mnie to zupełnie, bo dobrze pamiętam te wszystkie dyktanda i wstawianie odpowiednich literek w słowa. Nuda!

Wydawnictwo Nasza Księgarnia spieszy na ratunek zbiorem ćwiczeń „Heca w kurniku”. Znajdziemy tu labirynty, które przejdziemy, jeśli wpiszemy właściwą literę, kury, wśród których musimy znaleźć inne ptaki, wszystkie z literą „u”. Nie zabraknie krzyżówek, wykreślanek, a nawet… potwora chrapiącego na kanapie. Moje świetlicowe zuchy rozwiązywały zadania jedno po drugim, choć największym powodzeniem cieszyły się rebusy, kolorowanie obrazków zgodnie z kodem i wyszukiwanie różnic między obrazkami.

Dzięki tej książeczce dzieci nabywają wprawy w poprawnej pisowni, co więcej, chętnie podejmują ortograficzne wyzwania, przekonując się, że nie taki język polski straszny jak się wydaje. Jedyny mankament to nieodparta chęć rozwiązywania zadań… przez dorosłego czytelnika. Sprawdziłam. Nieodparta pokusa.

Zgodnie z zapewnieniem wydawcy „dobra zabawa i trening logicznego myślenia zapewnione”.

Heca w kurniku
Tekst: Monika Hałucha
Ilustracje: Anita Graboś
Oprawa: Miękka
Format: 200 x 285
Objętość: 32
Wydawnictwo Nasza Księgarnia

Marta Sikorska

Marta Sikorska

Nauczyciel wychowania przedszkolnego, autorka scenariuszy dydaktycznych. Prywatnie adeptka karate kyokushin, oraz mama dwóch uroczych córeczek, razem z którymi pochłania metry sześcienne literatury dziecięcej i nie tylko. Swoją pasją do czytania dzieli się innymi polecając najciekawsze pozycje w swoich recenzjach. Prowadzi bloga ksiazkawdzieci.blogspot.com

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Heca w kurniku. Krzyżówki, labirynty… Recenzja książki