Gry planszowe dla początkujących: łatwe i przyjemne wprowadzenie

Gry planszowe dla początkujących: łatwe i przyjemne wprowadzenie

Gry planszowe dla początkujących
📖 Czyta się średnio w 3 min. 🕑
Gry planszowe kojarzą się wielu osobom ze złożoną mechaniką rozgrywki i zasadami, na których zrozumienie potrzeba przynajmniej kilku godzin. Nic bardziej mylnego, bowiem na rynku można znaleźć wiele interesujących propozycji, stanowiących przyjemne zaproszenie do świata planszówek, co jest szczególnie ważne w przypadku chęci zainteresowania najmłodszych tym sposobem spędzania wolnego czasu. Poniżej gry planszowe idealne dla początkujących!

Zabawa poprzez ćwiczenie wyobraźni? Dzięki Dixit jest to możliwe!

Dixit jest jedną z najpopularniejszych gier planszowych ostatnich lat, a niesłabnące zainteresowanie produkcją od marki Rebel sprawia, że regularnie pojawiają się nowe wydania i dodatki do standardowego zestawu. W grze tej każdy uczestnik wciela się w postać Bajarza, którego zadaniem jest opisanie jednej ze swoich kart zdaniem, wskazującym na umieszczoną na niej grafikę. To właśnie ponad 80 kart używanych w Dixicie stanowi największy atut tej produkcji – przypominające marzenia senne wizerunki bohaterów, sceny rodzajowe oraz abstrakcyjne połączenia elementów są źródłem mniej lub bardziej oczywistych nawiązań.

Animacje, literatura, muzyka, historia lub szeroko rozumiana popkultura – zakres odwoływania się do poszczególnych aspektów jest nieograniczony, natomiast pozostali gracze mają za zadanie wybrać ze swojej kolekcji taką kartę, która również wpisuje się w tajemniczy opis Bajarza. Następnie wszystkie wytypowane karty są tasowane i odkrywane, a każdy z uczestników otrzymuje taką liczbę punktów, która odpowiada liczbie wskazań jego karty. Prosta mechanika i możliwość pełnego uwolnienia drzemiących w wyobraźni pokładów skojarzeń to cechy, które sprawiają, że w różnego rodzaju zestawieniach można znaleźć inne polecane gry planszowe, jednak pewna kwestia pozostaje dla nich wspólna – w każdym rankingu tego typu znajdzie się miejsce na grę Dixit.

Które gry będą najlepsze na rozpoczęcie przygody z planszówkami?

Klasycznej gry Monopoly od marki Hasbro z pewnością nikomu nie trzeba przedstawiać. Nauka zarządzania zgromadzonym majątkiem i podejmowania rozsądnych decyzji to rewelacyjny wstęp do podstaw przedsiębiorczości. Tutaj również zasady gry nie są skomplikowane i pozwalają na uczestnictwo w zabawie dzieci od 8. roku życia, a sama grywalność produkcji, należących do tej serii, od lat plasuje różne wydania Monopoly w czołówce najlepszych gier planszowych na świecie. Nieco mniej znaną pozycją planszówkową jest Rummikub, czyli zabawa wymuszająca na uczestnikach logiczne myślenie i planowanie swoich ruchów. Duże i trwałe elementy, które wchodzą w skład Rummikub z pewnością przypadną do gustu każdemu miłośnikowi minimalistycznej estetyki, a sama mechanika powinna spodobać się graczom, którzy mieli wcześniej styczność z karcianymi grami w Kenta lub Uno.

Quiz Rodzinny Akademii Miasta Dzieci – ściągnij darmową grę dla całej rodziny!

Na czym polega gra? To proste! Losujesz zabawne pytania dzięki którym lepiej poznasz członków swojej rodziny lub dostajesz zadania do wykonania.

Ściągnij od nas karty podstawowe oraz dodatkowo zadania, karty dla maluchów lub nastolatków. Wydrukuj je, sklej ze sobą spód i wierzch kart, wytnij i graj! Dobrej zabawy!

Łatwa gra towarzyska dla początkujących? Postaw na Tajniaków!

Nie wszystkie gry planszowe muszą wiązać się z koniecznością zrozumienia skomplikowanych zasad mechaniki rozgrywki. Najlepszym dowodem na to są Tajniacy, czyli świetna gra dla osób rozpoczynających przygodę z planszówkami. Uczestnicy zabawy wcielają się w agentów konkurujących wywiadów, których zadaniem jest odgadnięcie znaczenia wskazówek wypowiadanych przez szefów każdej z ekip. Planszówka Tajniacy jest dedykowana graczom powyżej 14. roku życia, jednak łatwość zrozumienia zasad sprawia, że propozycja od marki Rebel jest idealną grą na rozpoczęcie swojej przygody z tą formą spędzania wolnego czasu. Dostępnych opcji jest zatem wiele, a każda z nich ma wspólny mianownik – gwarancję doskonałej zabawy w gronie osób, wśród których czujemy się najlepiej!