Geocaching – pomysł na zabawę z dzieckiem w plenerze

Geocaching, zabawy plenerowe dla dzieci

Po długim wyczekiwaniu wreszcie nadeszła wiosna. Większość z nas z radością myśli o tym, że można wyjść na dwór i cieszyć się pogodą. Ale co zrobić, gdy wasze dziecko zamiast wyjść na dwór chce siedzieć w domu i grać w gry?

Drodzy rodzice nie martwcie się! Tym artykułem zapoczątkuję nową serię na temat tego jak oderwać dzieci od komputera.

Będę Kapitanem Anty-Nudą opisując fajne rzeczy, które można robić wychodząc z domu.

Wracając do tematu, niedawno miałem sytuację, w której zostałem w domu z 7-letnim bratem koleżanki. Jako, że chłopcy w tym wieku mają nieskończoną ilość energii i cały czas chcą coś robić, starałem się wymyślać mu różne zabawy. Nie dawałem się namawiać na wspólne granie na konsoli jako że nie popieram grania dzieci, co już pewnie wiecie, jeśli przeczytaliście mój poprzedni artykuł na temat uzależnień od elektroniki.

Tak więc uczyłem młodego grać w szachy (o dziwo mu się spodobały) i porysowaliśmy, ale jako, że pogoda była całkiem całkiem, uznałem że czas wyjść na dwór. Najpierw myślałem że po prostu wyjdziemy na spacer lecz przed wyjściem mnie olśniło, Geocaching! Gra przygodowa która była ważną częścią mojego dzieciństwa . Uwaga! Ten artykuł nie jest artykułem sponsorowanym – nie mam nic wspólnego z producentem tego oprogramowania!

Zabawa  w geocaching jest związana z aplikacją, którą pobieramy z App store czy Google Play’a na telefon lub inne urządzenie połączone z Internetem. W aplikacji zakładamy konto, czytamy instrukcję i działamy!

Na całym świecie, ale głównie w miastach poukrywane są „skrzynki”. W aplikacji mamy mapę, na której pokazane jest teoretyczne miejsce ukrycia, oraz podpowiedź gdzie taki skarb może się znajdować.

Geocaching dzieci w plenerze, atrakcje

W skrzynkach znajdujemy listy i najrozmaitsze rzeczy zostawione przez innych odkrywców. Dlatego właśnie polecam zabrać z domu kilka małych przedmiotów które macie ochotę zostawić jako zamiennik w skrzynce. Jest to niesamowita zabawa. Dokładną instrukcje jak działa cała zabawa znajdziecie już w aplikacji.

Geocaching skrynia atrakcje dla dzieci

Młodego wkręciłem w zabawę już od samego wyjścia z domu robiąc mu coś w rodzaju gry „RPG” i tłumacząc, że idziemy na misję, w której znajdziemy skarby! Klimat „Indiana Jonesa” było czuć z daleka! Na dzikim polowaniu znaleźliśmy kilka „keszy” mając przy tym wiele radości, przechodząc kilka parków i przeżywając kilka ciekawych historii.

A właśnie! A’ propos walorów edukacyjnych, w aplikacji znajdziecie też opisy mijanych historycznych miejsc, które będziecie mogli przeczytać dzieciakom. Nie tylko ruch i dobra zabawa ale też mała lekcja historii.

Polecam i dzieciom i rodzicom!

Markus Żamojda

17-letni syn szefowej miastadzieci.pl, a więc osoba, która portal zna od podszewki, a raczej od wczesnego dzieciństwa. Autor niezliczonych zabaw z naszego działu zabaw i profesjonalny tester róźnych produktów i usług dla dzieci, o których pisaliśmy na przestrzeni lat. Uczy się w szkole demokratycznej Fundacji Bullerbyn. Od niedawna zajmuje się modelingiem.
www.instagram.com/markus_zamojda