Dzień Dziecka w Multikinie
UD

Figiel z marzeń, recenzja książki dla dzieci

Figiel z marzeń - książka z serii Opowiadania do czytania
📖 Czyta się średnio w 2 min. 🕑
Gdy dziecko zaczyna czytać samodzielnie, rodzic często staje przed niemałym wyzwaniem. Co podsunąć dziecku, by nie zniechęciło się banalną (lub zbyt skomplikowaną) fabułą? By nie frustrowało  się złożonymi i zawiłymi zdaniami? Na szczęście na rynku pojawia się wiele książek dla początkujących czytelników.

Figiel z marzeń to książka, która ukazała się w wydawnictwie AWM, a jej autorką jest Mirosława Kwiecińska. Na okładce znajdziemy informację, że książka ukazała się w serii Opowiadania do czytania, której zadaniem jest ułatwić początkującym czytelnikom wejście w świat literatury.

Bohaterką książki jest Ola Figielska, która marzy o posiadaniu psa. Nim spełni swoje największe marzenie, czytelnik będzie miał okazję poznać jej inne przygody ze zwierzakami w roli głównej. Ola spróbuje przygarnąć jeża, do pokoju wpadanie jej nietoperz, pomoże zabłąkanemu kotu i zostanie ugryziona przez psa! Wszystkie przygody napisane są w przemyślany sposób, są one bardzo realistyczne i czytelnikowi nietrudno utożsamić się z bohaterką. Podoba mi się, że książka przekazuje wiele ciekawych i ważnych informacji, opowiada o empatii i odpowiedzialności, ale wciąż jest lekka i przyjemna.

Moim zdaniem seria ta jest bardzo dobrze zrealizowanym pomysłem. Opowiadanie o Oli, która marzy o posiadaniu psa jest udaną obyczajową historią, którą czyta się bardzo przyjemnie. Będzie to lektura odpowiednia dla dzieci, które nauczyły się już czytać i rozumieją tekst, ale nie czują się jeszcze gotowe usiąść do dłuższych i poważniejszych powieści.

W Figlu z marzeń znajdziemy ilustracje na każdej stronie, dość krótkie rozdziały wyraźnie rozdzielające treść oraz czytelny, duży druk. Na końcu książki znajdują się też pytania dotyczące treści książki. Dużą zaletą jest także przystępna cena książek z tej serii.

Ewelina Zielińska

Figiel z marzeń
Autor: Mirosława Kwiecińska
Ilustrator: Małgorzata Detner
Przedział wiekowy: 7-9 lat
Format: 160 x 235 mm
Oprawa: miękka
Objętość: 68 stron
Agencja Wydawnicza Jerzy Mostowski

459 ocen
4.97
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent