Emil i detektywi Erich Kästner. Recenzja

Emil i detektywi Erich Kästner recenzja książki dla dzieci

Prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie – tak mówi stare powiedzenie. Prawdziwy przyjaciel to skarb – podpowiada nam inne. Przyjaźń to wielki dar, bo przyjaciel zrobi dla swojego przyjaciela wszystko.

Książka Ericha Kästnera „Emil i detektywi” jest prawdziwym studium przyjaźni. Jest to niepozbawiona humoru opowieść o miłości, przyjaźni i lojalności. Pogodna, pełna pozytywnej energii książka dostarcza nam wielu emocji i trzyma nas w napięciu od pierwszych linijek tekstu. Jest barwną i ciekawą opowieścią o przygodach detektywistycznych kilku chłopaków, którzy postanawiają pomóc okradzionemu, dopiero co poznanemu chłopcu. Czytelnika zadziwia ich bezinteresowna pomoc i odwaga.

„Emila i detektywów” czyta się szybko i lekko.

Zupełnie nie czujemy, że jest to książka z 1928 roku. Język jest prosty i zrozumiały dla dzieci. Opowiadaną historię ubarwiają wątki humorystyczne. Wzrusza nas wyjątkowa więź syna i matki, jak też wielkie serce głównego bohatera.

Wyjątkowa treść wymaga wyjątkowej oprawy graficznej. Nie bez powodu zaszczyt ten przypadł w udziale Joannie Rusinek, znanej ilustratorce książek dla dzieci i graficzce. Oglądanie jej ilustracji w książce Ericha Kästnera jest prawdziwą przyjemnością.

„Emil i detektywi” jest doskonałą książką do samodzielnego czytania przez dziecko, ale też do czytania z rodzicami. Zawiera uniwersalne i ponadczasowe treści. Podkreśla jak ważna jest przyjaźń, bo z przyjaciółmi wszystko się udaje! 

Emil i detektywi 
Autor: Erich Kastner
Wydawca: Jung-off-ska
184 strony
Oprawa twarda
Format: 15,5×19 cm

Marta Tymowska-Malec

Marta Tymowska-Malec

Recenzentka wydarzeń kulturalnych i nowości wydawniczych. Miłośniczka podróży, dobrej kuchni i biegania. Mama Igora i dumna posiadaczka 2 kotów. Rodzinny kaowiec. Jak nie śpi, to planuje podróże. Jak śpi, to śni o podróżach. Uwielbia pracę z dziećmi. Autorka bloga www.poligon-blog.blogspot.com

 

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie