Weleda
Weleda Baby

Dziennik Tośki Marzec. Kłopoty i… chomik. Recenzja książki

Dziennik Tośki Marzec książka dla dzieci o zwierzętach
📖 Czyta się średnio w 2 min. 🕑

Co zrobić, gdy bardzo chce się mieć szczeniaczka? Tośka Marzec ma mnóstwo pomysłów, jak przekonać rodziców, by spełnili jej marzenie. Kłopoty i… chomik to czwarty tom przygód sympatycznej Tosi, który szczególnie przypadnie do gustu miłośnikom zwierzaczków.

Według mojego dziewięciolatka Tośka to „typowa dziewczyna” – biega z koleżankami, piszczy z radości, prowadzi pamiętniczek i kocha małe szczeniaczki. Każda dziewczynka czytająca tę książkę polubi bohaterkę i znajdzie w niej świetną koleżankę.

W czwartym tomie (można je czytać w dowolnej kolejności) Tosia marzy o piesku i realizuje różne pomysły, które mają pomóc mamie zmienić zdanie. Tak, mama kategorycznie odmawia zakupu zwierzęcia. Tosia pomaga mamie w domowych obowiązkach, rozpisuje listy z argumentami, zbiera pieniądze do skarbonki na „fundusz dla psa”. Gdy w klasie pojawia się chomik, Tosia postanawia zaopiekować się nim w czasie weekendu. W ten sposób planuje udowodnić mamie, że jest odpowiedzialną i świetną opiekunką. Niestety, dochodzi do niespodziewanej katastrofy i chomik znika! Wszystko jednak dobrze się skończy, a postawa Tosi w obliczu kłopotów przekona mamę do kupienia psa.

Książka pisana jest w formie pamiętnika. Świetnie, że oprawa graficzna tekstu również przypomina pamiętnikowe zapiski. Mamy tu odpowiednie fonty, podkreślenia i mnóstwo drobnych obrazków. Lektura Dziennika Tośki Marzec, to przede wszystkim świetna zabawa. Książka jest pełna humoru. Dziewczynka nie traci wiary w realizację swego marzenia i nawet w obliczu problemów stara się optymistycznie i rozsądnie podchodzić do świata.

Przygody sympatycznej Tosi dedykowane są dzieciom od lat 6. Dziennik Tośki Marzec może być dobrym pomysłem na wspólną lekturę z dzieckiem, które niebawem rozpocznie szkolną przygodę (wiele wątków dzieje się w szkole). Spodoba się również początkującym samodzielnym czytelnikom, którzy znajdą tu krótkie rozdziały, proste słownictwo i mnóstwo zabawnych sytuacji.

Dziennik Tośki Marzec. Kłopoty i… chomik to lektura obowiązkowa dla każdej dziewczynki, która marzy o szczeniaczku. To pełne humoru przygody, które nastroją czytelnika pozytywnie do świata i… marzeń o własnym piesku.

Ewelina Zielińska

Dziennik Tośki Marzec. Kłopoty i… chomik
Autor: Annie Kelsey
Data wydania: 2017 
Format: 145×205 
Oprawa: Miękka 
Liczba stron: 156 
Więcej informacji: Wydawnictwo Zielona Sowa

560 ocen
4.98
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent