Fabryka Marzeń
Zapraszamy do Klockowni!

Czytam, rozumiem i wiem: Jedziemy na wakacje i Moje zwierzaki. Recenzja książek dla dzieci

Czytam, rozumiem i wiem: Jedziemy na wakacje i Moje zwierzaki
📖 Czyta się średnio w 2 min. 🕑
Czytanie ze zrozumieniem – okazuje się, że to wcale nie jest takie proste! Ważne jest, by kłaść nacisk na rozumienie tekstu od samego początku przygody z czytaniem i nie zaniedbać tego tematu w chwili, gdy dziecko zaczyna czytać samodzielnie. Ale jak to zrobić w natłoku codziennych obowiązków?

W takiej chwili zawsze pomocne są książki z zadaniami, które są kolorowe, ciekawe i zabawne. Do nich dzieci siadają chętniej, a ćwiczenia przestają być mozolnym i trudnym obowiązkiem.

Czytam, rozumiem i wiem to propozycja warta uwagi. Na rynku ukazały się cztery części tej serii, a każda z nich to zbiór zadań i tekstów utworzony wokół innego tematu przewodniego.

Moje zwierzaki to historie o zwierzęcych bohaterach, z kolei „Jedziemy na wakacje” to opowiadania o wakacyjnych przygodach. Co spodobało mi się w tych zadaniach?

Czytam, rozumiem i wiem: Jedziemy na wakacje i Moje zwierzaki

Każdy tekst zajmuje jedną stronę i towarzyszy mu kolorowa, humorystyczna, pełna szczegółów ilustracja. Pełni ona nie tylko dekoracyjną funkcję – dokładnie odzwierciedlając sytuację z opowiadania, ułatwia jego zrozumienie.

Opowiadania są interesujące i zaskakujące, a każde z nich jest osobną historią. Po przeczytaniu tekstu stronę należy w połowie zagiąć i rozwiązać znajdujące się po drugiej stronie zadania.

Pytania są bardzo różnorodne. Wprowadzają takie pojęcia, jak: synonimy, narrator czy akapity, uczą też rozumienia związków frazeologicznych. Rozprostowując kartkę dziecko może samodzielnie sprawdzić odpowiedzi. Pytaniom towarzyszy też ilustracja do pokolorowania, często wzbogacona o dodatkowe zadanie (łączenie kropek, dorysowanie elementów).

Czy i jak motywować dzieci

Nie ma jednego powodu, dla którego dziecko nie chce się uczyć i dlatego nie ma jednej prostej recepty na zmotywowanie go do nauki. Na edukację trzeba spojrzeć szerzej, w kontekście całej rodziny. Zapnijcie pasy! Ten kurs to prawdziwa szybka rodzinna edukacyjna rewolucja!

Moim zdaniem te zadania sprawdzą się wśród dzieci 9-10 letnich, choć wiele zależy od poziomu rozczytania ucznia. Ich główną zaletą są przemyślane teksty o odpowiedniej długości i  wartościowej treści atrakcyjnej dla czytelników. Przyjemna szata graficznie, pomysłowa forma pytań i możliwość samodzielnej kontroli – to wszystko sprawia, że bez wahania można sięgnąć po tę serię.

Ewelina Zielińska

Jedziemy na wakacje 40 stron, 205×260 mm, oprawa miękka,  cena 18,00 zł
Moje zwierzaki, 40 stron, 205×260 mm, oprawa miękka, cena 18,00 zł

557 ocen
4.98
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent