Co kryje las? Recenzja

Co kryje las recenzja książki

„Co kryje las?” to publikacja nietuzinkowa. Koniecznie po nią sięgnijmy, jeśli chcemy, aby nasze dziecko odkryło bogactwo przyrody. Ale nie! To nie będzie nużąca i bez wyrazu lekcja. To prawdziwa gratka dla małych odkrywców!

Wciąga, angażuje, ciekawi, zachęca do aktywności. Taka jest właśnie książka Co kryje las? To interaktywna propozycja dla dzieci powyżej 3 roku życia, które chcą miło spędzić czas, a jednocześnie połączyć zabawę z nauką.

Książka zachwyca swoją formą, ponieważ dołączone są do niej trzy „magiczne” szkła powiększające: czerwone, zielone i niebieskie, które można wyciąć. To swojego rodzaju filtry, dzięki którym możemy odkrywać tajemnice lasu i zjawiska przyrodnicze z różnych perspektyw, w różnych barwach. Z pozoru proste, niewyszukane obrazki, zaznaczone jedynie kontury np. drzew czy stawu zaczynają mienić się kolorami i odsłaniać ukryte zwierzęta, rośliny i elementy krajobrazu.

Dzięki kolorowym lupom dziecko ma poczucie, że „wchodzi” do świata przyrody, zagląda do lasu, poznaje jego sekrety, przygląda się leśnym mieszkańcom, jest świadkiem konkretnych zdarzeń. Lupy używamy zgodnie z instrukcją i ich przeznaczeniem, np. korzystając z zielonej lupy, zobaczymy uśpiony, spokojny las, sięgając po lupę niebieską i czerwoną stopniowo odkrywamy, jak las tętni życiem.

Myślę, że warto dołączyć do domowej biblioteczki propozycję wydawnictwa Tatarak. Powodów jest co najmniej kilka:

Myślę, że warto dołączyć do domowej biblioteczki propozycję wydawnictwa Tatarak. Powodów jest co najmniej kilka:

  • Walory estetyczne – duży format książki, starannie wydana, bogactwo ilustracji.
  • Walory ludyczne i integracyjne – dostarcza dziecku świetnej zabawy i rozrywki, idealna do wspólnej zabawy z rodzicami, ale też z rodzeństwem, koleżankami, dziećmi z sąsiedztwa itp.
  • Walory poznawcze – dziecko uczy się, dowiaduje się o podstawowych zjawiskach przyrodniczych takich, jak deszcz, susza, zależności między częściami ekosystemu.

Szczerze polecam!

Co kryje las
Oprawa twarda
Wydanie pierwsze
Autor: Aina Bestard
Więcej informacji: Wydawnictwo Tatarak

Zobacz inne recenzje Miasta Dzieci! 

Katarzyna Klimek-Michno

Katarzyna Klimek-Michno

Słowo pisane to jej pasja. Ma doświadczenie w pracy w mediach i w branży marketingu internetowego. Jest mamą Martynki i Antosia. Każdego dnia wspólnie pochłaniają książki. Dla Miasta Dzieci przygotowuje m.in. recenzje nowości wydawniczych. 

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie