Dzień Dziecka w Multikinie
UD

Co kryje las? Recenzja

Co kryje las recenzja książki
📖 Czyta się średnio w 2 min. 🕑
Co kryje las? to publikacja nietuzinkowa. Koniecznie po nią sięgnijmy, jeśli chcemy, aby nasze dziecko odkryło bogactwo przyrody. Ale nie! To nie będzie nużąca i bez wyrazu lekcja. To prawdziwa gratka dla małych odkrywców!

Wciąga, angażuje, ciekawi, zachęca do aktywności. Taka jest właśnie książka Co kryje las? To interaktywna propozycja dla dzieci powyżej 3 roku życia, które chcą miło spędzić czas, a jednocześnie połączyć zabawę z nauką.

Książka zachwyca swoją formą, ponieważ dołączone są do niej trzy „magiczne” szkła powiększające: czerwone, zielone i niebieskie, które można wyciąć. To swojego rodzaju filtry, dzięki którym możemy odkrywać tajemnice lasu i zjawiska przyrodnicze z różnych perspektyw, w różnych barwach. Z pozoru proste, niewyszukane obrazki, zaznaczone jedynie kontury np. drzew czy stawu zaczynają mienić się kolorami i odsłaniać ukryte zwierzęta, rośliny i elementy krajobrazu.

Dzięki kolorowym lupom dziecko ma poczucie, że „wchodzi” do świata przyrody, zagląda do lasu, poznaje jego sekrety, przygląda się leśnym mieszkańcom, jest świadkiem konkretnych zdarzeń. Lupy używamy zgodnie z instrukcją i ich przeznaczeniem, np. korzystając z zielonej lupy, zobaczymy uśpiony, spokojny las, sięgając po lupę niebieską i czerwoną stopniowo odkrywamy, jak las tętni życiem.

Myślę, że warto dołączyć do domowej biblioteczki propozycję wydawnictwa Tatarak. Powodów jest co najmniej kilka:

Myślę, że warto dołączyć do domowej biblioteczki propozycję wydawnictwa Tatarak. Powodów jest co najmniej kilka:

  • Walory estetyczne – duży format książki, starannie wydana, bogactwo ilustracji.
  • Walory ludyczne i integracyjne – dostarcza dziecku świetnej zabawy i rozrywki, idealna do wspólnej zabawy z rodzicami, ale też z rodzeństwem, koleżankami, dziećmi z sąsiedztwa itp.
  • Walory poznawcze – dziecko uczy się, dowiaduje się o podstawowych zjawiskach przyrodniczych takich, jak deszcz, susza, zależności między częściami ekosystemu.

Szczerze polecam!

Co kryje las
Oprawa twarda
Wydanie pierwsze
Autor: Aina Bestard
Więcej informacji: Wydawnictwo Tatarak

Zobacz inne recenzje Miasta Dzieci! 

251 ocen
4.97
dodaj ocenę
×
Katarzyna Klimek-Michno

Katarzyna Klimek-Michno

Słowo pisane to jej pasja. Ma doświadczenie w pracy w mediach i w branży marketingu internetowego. Jest mamą Martynki i Antosia. Każdego dnia wspólnie pochłaniają książki. Dla Miasta Dzieci przygotowuje m.in. recenzje nowości wydawniczych. 

zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent