Weleda
Weleda Baby

Babcia i Dziadek czyli książkowy upominek z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka

Książka dla babci i dziadka, jaki prezent na Dzień Babci i Dziadka
📖 Czyta się średnio w 3 min. 🕑
Babcia i Dziadek to osoby bardzo bliskie dzieciom i skarb, którego nie da się nikim zastąpić. To dar dwustronny – dziadkowie chcą uczestniczyć w życiu swoich wnuków, chcą być potrzebni, a dobry kontakt dzieci z dziadkami umacnia tę więź.

Najczęściej dzieci uwielbiają spędzać czas z babcią czy dziadkiem. I to nie tylko dlatego, że ich rozpieszczają i – niekiedy – pozwalają na nieco więcej niż rodzice. Najważniejsze jest to, że ten czas poświęcony jest wnukom  całkowicie, a nie dzielony z innymi osobami czy obowiązkami.

I właśnie o miłości, wspólnych chwilach, relacjach, wspomnieniach opowiadają niedawno wydane książki Barbary Supeł: Babcia i Dziadek, które równocześnie świetnie wpisują się w nadchodzące święto wszystkich babć i dziadziów.

Obie pozycje nie są długie – ale to dobrze, bo dzieci  z zaciekawieniem wysłuchają całego wierszowanego tekstu i dzięki temu poczują, jak ważne miejsce w rodzinie zajmują dziadkowie.

Nie ma tu innych postaci – są tylko Babcia i wnuk, Dziadek i wnuczka, ich uczucia, przeżycia, radości i zmartwienia.

Dziadkowie wspierają dzieci od ich najmłodszych lat do dorosłości, cieszą się z nimi, smucą, martwią, gdy chorują, pocieszają, ale cały czas są i chcą być, a w ich domach wnuki zawsze są witane i mile widziane. Przecież wiadomo, że do babci można iść z każdą sprawą i babcia doradzi, zawsze obecna, gotowa przytulić i pocieszyć. Dziadek również pomoże, pokaże świat, nie pogniewa się, jak coś zniszczymy, a przynajmniej nie za długo.

I tak też Babcia i Dziadek są widziani oczyma wnuka i wnuczki – bohaterów książeczek:

Zawsze jest przy mnie, gdy jej potrzebuję. Zawsze o mnie myśli, martwi się i dba o mnie najlepiej. Piecze najpyszniejsze ciasta i daje najwspanialsze na świecie uściski. Moja ukochana Babcia.
Zawsze mi pomaga, gdy go potrzebuję. Zawsze mnie wspiera i uczy mnie najciekawszych na świecie rzeczy. To z nim przeżywam najlepsze przygody. Mój ukochany Dziadek.

Warte podkreślenia są urocze, pociągnięte delikatną kreską piękne ilustracje Sary Olszewskiej, dopełniające historię i tworzące ciepły, rodzinny klimat książek.

Obie pozycje mogą posłużyć zarówno do czytania maluchom, jak i stanowić idealny prezent od wnuków dla babci i dziadka – również do wspólnego czytania . Jeśli będzie to prezent, warto wykorzystywać specjalne miejsce w książkach przeznaczone na piękne życzenia lub rysunek wnuka.

Polecamy!

Monika Konieczny

babcia i dziadek recenzje książek Barbary Supeł

Babcia
Autor: Barbara Supeł
Data wydania: 2020
Format: 190×190
Oprawa: Twarda
Liczba stron: 24
Wiek czytelnika: 4-5 lat

Dziadek
Barbara Supeł
Data wydania: 2020
Format: 190×190
Oprawa: Twarda
Liczba stron: 24
Wiek czytelnika: 4-5 lat

Wydawnictwo Zielona Sowa o serii:
Seria „Rodzina” (w kontynuacji serii będzie część o Mamie i Tacie) to książki nie tylko dla dzieci. Piękny, wierszowany tekst uzupełniony delikatnymi ilustracjami będzie idealnym prezentem zarówno dla dziecka – jako opowieść o poszczególnych członkach jego rodziny, jak i dla dorosłych – jako podziękowanie i przypomnienie o tym, że rodzina jest najważniejszą rzeczą na świecie.

755 ocen
4.99
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent