Atrakcje w Krakowie dla dzieci

Atrakcje w Krakowie dla dzieci

Atrakcje w Krakowie dla dzieci
📖 Czyta się średnio w 3 min. 🕑

Wyprawa z dzieckiem w nowe miejsce wymaga dostosowania się dorosłych do wymagających gustów najmłodszych uczestników wycieczki. Dzieci z natury są bardzo ciekawskie, lecz szybko mogą znudzić się wędrowaniem po muzeach czy zwiedzaniem zabytków. Dlatego trzeba zorganizować czas tak, aby wyjazd stał się niezapomnianą przygodą dla najmłodszych. Co w ofercie dla dzieci ma Kraków?

Zoo krakowskie

Odwiedziny w zoo to doskonały pomysł dla całej rodziny. Na terenie krakowskiego zoo, ku uciesze najmłodszych, znajduje się ponad 270 gatunków zwierząt. Obiekt położony jest na terenie Lasu Wolskiego. Zwiedzający mogą liczyć na pokazy karmienia zwierząt, takich jak słonie, uchatki czy pingwiny. Jedną z największych atrakcji całego zoo jest Żyrafiarnia oraz Egzotarium – miejsce pełne ciekawych gatunków z ekosystemu rafy koralowej. Najmłodsi mogą odwiedzić również Mini Zoo, gdzie można pogłaskać i nakarmić króliczki, żółwie, kózki czy kucyki.

Park Wodny Kraków

Jest to jeden z największych obiektów wodnych w całej Polsce. Rodziny z dziećmi mogą do woli oddawać się zabawom w wodzie, wybierając spośród licznych atrakcji, takich jak rwąca rzeka, wyspa piratów, tęczowa ścieżka czy ścianki wspinaczkowe. Jedną z ofert parku jest możliwość nauki pływania – można zatem połączyć przyjemne z pożytecznym. Wizyta w Parku Wodnym w Krakowie (Parkwodny.pl) to znakomity sposób na spędzenie aktywnego dnia całą rodziną. Dla nieco starszych odwiedzających przygotowano siłownię wodną, hydromasaże i jacuzzi, a także szeroką gamę zajęć sportowych na terenie obiektu.

HistoryLand

Wybierając atrakcje w Krakowie dla dzieci, nie sposób ominąć HistoryLandu, gdzie znajdują się imponujących rozmiarów wystawy makiet zbudowanych w całości z klocków Lego. Mali miłośnicy budowania będą mieli okazję doświadczyć niezwykłych pokazów i wziąć udział w licznych interaktywnych zabawach, poznając przy tym historię Miasta Smoka.

Kopalnia soli w Wieliczce

Podziemia kopalni soli w Wieliczce stanowią wspaniałą rozrywkę dla dzieci w każdym wieku. Dziesiątki korytarzy, komory solne oraz lazurowe wody zlokalizowane kilkadziesiąt metrów pod ziemią stanowią gratkę dla miłośników mocniejszych wrażeń. Przepiękne komnaty oraz mnóstwo brył wykonanych z soli zaciekawią nie tylko pasjonatów historii, lecz również najmłodszych uczestników wycieczki.

Zamek Królewski na Wawelu

To punkt obowiązkowy dla osób chcących poznać historię Krakowa. Atrakcją dla dzieci będzie wizyta w Smoczej Jamie, gdzie mieszkał niegdyś słynny smok. Przechadzając się ścieżkami jaskini można zejść ze wzgórza wawelskiego bezpośrednio na brzeg Wisły, gdzie przywita dzieci rzeźba Smoka Wawelskiego ziejąca ogniem.

Będąc w Krakowie nie sposób przejść obojętnie obok stoisk z pysznymi obwarzankami. Dla dzieci uwielbiających zajęcia ruchowe, doskonałą opcją będzie wizyta w największej Sali zabaw GOkidz!, odwiedziny w Jump Parku czy w Lustrzanym Labiryncie. Świetną atrakcją są też Podziemia Rynku Głównego, gdzie oprócz solidnej dawki historii przywidziano sale projekcyjne oraz pokoje zabaw dla dzieci wraz z teatrzykiem.

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie