Ale Kino – Festiwalowa sobota

Ale-Kino-Festiwalowa-sobota

To dopiero początek wspaniale zapowiadającego się weekendu. Przed nami filmy konkursowe, trzy PANORAMY, bajki, a także obrazy z przeglądów tematycznych: ALE KINO! ALE HISTORIA i ALE KINO! STRASZY (pokazy tylko w najbliższy weekend). Dodatkowo atrakcją tych pokazów będą spotkania z reżyserami prezentowanych filmów i odtwórcami głównych ról.

Festiwalowa sobota rozpocznie się PANORAMĄ DZIECI, w której zaprezentujemy zrealizowany w konwencji westernu film „Big City” (godz. 14.00) oraz przepiękną świąteczną opowieść z Holandii „Gdzie jest konik Świętego Mikołaja” (godz. 14.00), czyli perypetie rezolutnej i odważnej Winky. Popołudniu natomiast zapraszamy na sympatyczną animowaną opowieść z życia komarów, mrówek i innych mieszkańców lasu – „Opowieść o dwóch komarach” (godz. 17.00).

W Starym Browarze na konkursowym pokazie „Somers Town” (godz. 17.00) będzie gościł Piotr Jagiełło. Film opowiada bardzo aktualną historię o trudnej przyjaźni Brytyjczyka i Polaka. Zamknięty w sobie Marek jest synem emigranta. Jego ojciec w ciągu dnia ciężko pracuje, a wieczorami spędza czas w pubach. Pewny siebie i zuchwały Tom właśnie uciekł z domu i szuka szczęścia w Londynie. Starszych widzów zapraszamy również na filmy „Dwa światy”, „Strach(y) w ciemności” oraz „Ten drugi chłopak”.

 

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
ZOBACZ TAKŻE:film
Ale Kino – Festiwalowa sobota