2. Międzynarodowy Festiwal Filmów Animowanych ANIMATOR

2
📖 Czyta się średnio w 3 min. 🕑
ANIMATOR JUTRA
Warsztaty filmu animowanego dla dzieci wieku 8-12 lat.
Doświadczeni animatorzy z Polski i zagranicy wprowadzą dzieci w fascynujący świat ruchomych obrazów, zdradzą tajniki filmu animowanego i udowodnią, że twórcą można zostać niezależnie od wieku. Warsztaty będą się odbywały przez cztery dni, w dniach 6-9 lipca 2009 w grupach porannych (w godz. 9.00-11.00) i popołudniowych (w godz. 12.30-14.30). Na wszystkie warsztaty obowiązują wcześniejsze zapisy (od 15 czerwca) w Centrum Sztuki Dziecka, Marta Trzeciak, tel. 502 058 472, w godz. 10.00-18.00. W sobotę, 11 lipca o godzinie 17.00 w Sali Kameralnej CK Zamek odbędą się pokazy filmów zrealizowanych przez dzieci w ramach zajęć ANIMATOR JUTRA. Warsztaty są bezpłatne.

W tym roku warsztaty poprowadzą:
CÉCILE GONARD z FRANCJI od 2002 roku związana jest z Atelier d′Animation d′Annecy, gdzie od 2007 r. jest dyrektorem artystycznym. Organizuje warsztaty animacji dla dzieci i dorosłych oraz tworzy własne filmy. Poprowadzi warsztaty techniką mieszaną (animacja wycinankowa, rysowana, animowanie przedmiotów). Tematem będzie animowanie obrazka – logotypu.
LOUISE-MARIECOLON z BELGI
Ukończyła studia pedagogiczne. Pracowała równolegle jako nauczycielka i animatorka. Zrealizowała i współtworzyła wiele filmów animowanych. Organizuje i prowadzi warsztaty animacji. W latach 2003-2005 prowadziła warsztaty animacji w ramach festiwalu Anima.
Poprowadzi warsztaty techniką mieszaną.
DAVID EHRLICH z USA
Jego filmy są prezentowane w muzeach, galeriach oraz na festiwalach na całym świecie. Od 1988 jest członkiem zarządu ASIFA. Przez sześć lat był wice-prezydentem tej organizacji. Od 1979 roku uczy animacji, prowadząc warsztaty dla dzieci w USA, Europie i Azji. Poprowadzi zajęcia z animacji rysunkowej i wycinankowej.
MARIUSZ WILCZYŃSKI, AGATA GORZĄDEK z POLSKI
Mariusz Wilczyński, malarz, performer i scenograf, ukończył malarstwo i drzeworyt na łódzkiej ASP (1986). Od 1996 roku zajmuje się filmem animowanym. Jego filmy pokazywane są na najbardziej prestiżowych festiwalach na całym świecie. Agata Gorządek jest scenarzystką, animatorką i reżyserem. Różne techniki animacyjne: wycinanka, plastelina.
FRANCOIS LALONDE z KANADY
Od dziesięciu lat pracuje dla studia Toon Boom i jest zaangażowany w rozwój oprogramowania dla profesjonalnych animatorów oferowanego przez tę firmę. Poprowadzi warsztaty animacji komputerowej, podczas których dzieci poznają różne etapy powstawania filmu.

Niezbędnik
Wszystkie wydarzenia (pokazy kinowe i warsztaty) ANIMATORA DLA DZIECI są bezpłatne. Zorganizowane grupy prosimy o wcześniejszą rezerwację miejsc. Na warsztaty ANIMATOR JUTRA oraz pokazy BAJKOWA KARUZELA obowiązują wcześniejsze zapisy. Rezerwacja miejsc od 15 czerwca. Centrum Sztuki Dziecka, Marta Trzeciak, tel. 502 058 472, w godz. 10.00-18.00.

Informacje – sekretariat Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu, tel. 061 646 44 70 oraz
www.csdpoznan.pl i www.animator-festival.com

Autor tekstu : KW

zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent