100 zabaw z robotem Eliotem – Recenzja kart Kapitana Nauki

100 zabaw z robotem Eliotem

Bardzo lubię książeczki/karty wielokrotnego użytku. Wydanie 12-15 zł na czasopismo lub kolorowankę, którą Bartek pokoloruje i rzuci w kąt bardzo mnie irytuje. Dlatego seria Kapitana Nauki podbiła moje serce.

100 zabaw z robotem Eliotem to zestaw rozwijających zadań, które są gwarancją wspólnej twórczej rozrywki. Zagadki i zadania zawarte w książeczce i na 30 dwustronnych kartach nie tylko przybliżają nam życie na księżycu i odległych planetach, ale i wzbogacają słownictwo i pobudzają dziecięcą wyobraźnię.

Co prawda, niektóre zadania są trudne… za trudne według mnie dla 4-5 latka, jednak Bartek znalazł sporo takich, które chętnie rozwiązuje: dopasowywanie par, podążanie wyznaczoną drogą, odnajdywanie różnic, porównywanie w zakresie większy – mniejszy, klasyfikacja przedmiotów do zbiorów i liczenie w zakresie do 10. Oczywiste jest, że zadania typu: pokoloruj gwiazdkę, w której wynik działania wynosi 3 zdecydowanie nie jest  do samodzielnego rozwiązania przez dziecko.

W zestawie, nad którym spędzamy sporo czasu, znajdują się suchościeralne karty ze stu zadaniami, które wtajemniczają małego odkrywcę w tajemnice wszechświata. Mały kosmonauta dowie się, jakie są rodzaje ciał niebieskich, pozna kosmiczne pojazdy i nazwy przyrządów do obserwacji nieba i gwiazd.

Zabawę z kartami uatrakcyjnią piękne, autorskie ilustracje Danki Fukowskiej, które przyciągną uwagę dzieci i zachwycą rodziców.

Efekt ścierania jest naprawdę świetny! Karty wyglądają jak nowe, nie trzeba dużo siły, by zetrzeć ślady pisaka!

Polecamy!

Żaneta Bomba
http://mother-andson.blogspot.com/

Zapraszamy do działu recenzji Miasta Dzieci! 

 

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
100 zabaw z robotem Eliotem – Recenzja kart Kapitana Nauki