Stowarzyszenie Komitet Dziecka – medal „Serce Dziecku”

Medal Serce Dziecku przyznawany przez Stowarzyszenie Komitet Dziecka w Łodzi
Stowarzyszenie Komitet Dziecka jest pomysłodawcą medalu „Serce Dziecku” oraz organizatorem uroczystości jego wręczania.

Projekt medalu wykonała artysta plastyk Katarzyna Biłas.

Fundatorami Medalu są władze Miasta Łodzi i województwa łódzkiego.

Uroczystość wręczenia medali Serce Dziecku odbywa się corocznie w południe 1 czerwca, w Międzynarodowym Dniu Dziecka, pod pomnikiem Pękniętego Serca w Parku im. Szarych Szeregów w Łodzi przy ul. Przemysłowej.

Jest to miejsce byłego obozu koncentracyjnego dla dzieci w okresie okupacji. Spotkanie to jest hołdem dla pomordowanych dzieci i apelem o pokój na świecie. Medal Serce Dziecku jest najważniejszym regionalnym wyróżnieniem dorosłych przez dzieci.   Otrzymuje go rocznie 10 osób, w tym jeden medal przyznawany jest dla instytucji lub organizacji. Kandydatów do wyróżnienia zgłaszać mogą wyłącznie zespoły dziecięce i młodzieżowe mieszkające lub uczące się w województwie łódzkim.  Decyzję o przyznaniu medalu podejmuje Kapituła Dziecięco Młodzieżowa realizująca swoje zadania przy Stowarzyszeniu Komitet Dziecka.

Karta zgłoszenia kandydata do wyróżnienia Medalem „Serce Dziecku” – pobierz.