Szkoła Matematyki 2+2
Dzień Dziecka w Multikinie
UD

Szkoła Matematyki 2+2

cyfrowanka szkoła matematyki 2+2

Szkoła Matematyki 2+2 to ogólnopolski projekt edukacyjny ukierunkowany na poszerzanie i uzupełnianie wiedzy z zakresu matematyki wśród dzieci i młodzieży w wieku od 4. do 19. roku życia. Swoją działalność opieramy na dwóch podstawowych celach. Pierwszym z nich jest pomoc uczniom w nadrabianiu zaległości i niwelowaniu braków narastających przez lata nauki, co pozwoli na wyrównanie ich szans w stosunku do rówieśników podczas kolejnych etapów kształcenia. Po drugie, staramy się rozwijać zainteresowanie tą dziedziną wiedzy u młodych ludzi, którzy wykazują szczególne uzdolnienia w tym zakresie, aby podsycać ich pasję do przedmiotu, dzięki czemu ich pęd do wiedzy może zaprocentować w przyszłości. Z tego względu w naszej ofercie znajdują się zarówno zajęcia realizujące założenia korepetycji z matematyki, jak i spotkania, podczas których wychodzimy poza ramy programowe i mobilizujemy dzieci i młodzież do aktywnego wykorzystywania swoich predyspozycji.

W ramach Szkoły Matematyki 2+2 funkcjonuje obecnie 56 oddziałów w Polsce i 8 oddziałów poza granicami naszego kraju (w Czechach, Kazachstanie, Serbii i na Ukrainie). Placówki tworzone są nie tylko w wielkich ośrodkach miejskich, ale także w mniejszych miejscowościach, czyli po prostu wszędzie tam, gdzie uczniowie potrzebują matematycznych inspiracji.

Czyni to nas jednym z największych i najbardziej rozwiniętych przedsięwzięć zajmujących się organizacją zajęć z matematyki dla dzieci i młodzieży. Dzięki stałej współpracy i wymianie doświadczeń pomiędzy poszczególnymi placówkami projekt jest stale doskonalony, aby zapewnić jak najwyższą jakość oferowanych usług.

Nasze zajęcia to coś więcej niż zwykłe korepetycje z matematyki, kursy wyrównawcze, czy szkolne koła zainteresowań. Oparte są bowiem na unikalnej metodzie pracy, której fundamentem są spotkania w niewielkich grupach. W rezultacie jesteśmy w stanie podejść indywidualnie do każdego ucznia, a jednocześnie , dzięki obecności swoich rówieśników, czuje się on bardziej komfortowo i wspólnie z nimi może stawiać czoła kolejnym matematycznym wyzwaniom. Poza tym, uczestnik kursu widząc, że nie tylko on ma problemy z tym przedmiotem, zaczyna przełamywać swoją nieśmiałość i w miarę postępów w nauce rośnie jego wiara we własne możliwości, a za sprawą przyjaznej atmosfery podczas zajęć, matematyka przestaje być przedmiotem skomplikowanym i przerażającym. Analogicznie jest w przypadku uczniów wyjątkowo uzdolnionych, którzy w gronie innych fascynatów poczują się swobodnie i bez obaw o przypięcie im łatki kujona będą mogli rozwijać swoje zainteresowania.

Szczególną uwagę zwracamy również na dobór odpowiednich materiałów dydaktycznych. Trzon kursu stanowią sprawdzone wydawnictwa nawiązujące do tematyki zajęć, a dodatkowo, aby ugruntować, uzupełnić lub poszerzyć wiedzę uczniów, wplatamy do programu także pomoce naukowe z innych źródeł, w tym zestawy zadań przygotowywane przez metodyków i nauczycieli Szkoły Matematyki 2+2. Ponadto, dla każdego ucznia sporządzane są raporty zawierające informacje o poruszonych do tej pory zagadnieniach i jego postępach w nauce.

Nad prawidłowym przebiegiem każdego spotkania czuwa wykwalifikowana kadra, składająca się z pasjonatów matematyki, którzy dzięki odpowiedniemu podejściu potrafią dzielić się wiedzą z uczniami w przystępny i zrozumiały sposób. Oprócz tego są to osoby cierpliwe, systematyczne i zawsze uśmiechnięte.

Czy tego chcemy, czy nie, matematyka jest i będzie obecna w wielu sferach naszego życia. Nie na darmo nazywana jest też królową nauk, ponieważ jej znajomość to przepustka do kształcenia się na kierunkach inżynierskich i ekonomicznych. Warto zatem zawczasu zadbać o to, aby nie była ona traktowana jako zło konieczne, które ogranicza nasze plany i aspiracje.

Czy i jak motywować dzieci

Nie ma jednego powodu, dla którego dziecko nie chce się uczyć i dlatego nie ma jednej prostej recepty na zmotywowanie go do nauki. Na edukację trzeba spojrzeć szerzej, w kontekście całej rodziny. Zapnijcie pasy! Ten kurs to prawdziwa szybka rodzinna edukacyjna rewolucja!

Zachęcamy do zapoznania się ze stroną internetową projektu „Szkoła Matematyki 2+2”: www.2plus2.edu.pl

Wszelkie pytania, wątpliwości oraz zgłoszenia udziału prosimy kierować na adres mailowy biuro@cyfrowanka.pl lub pod nr tel. 720 812 813 albo 42 307 17 68.

Zapraszamy również na bezpośrednie spotkania po wcześniejszym ustaleniu terminu drogą telefoniczną lub mailową.

255 ocen
5.00
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent