KONKURS z okazji 50 urodzin Misia Uszatka

25. Międzynarodowy Festiwal Filmów Młodego Widza

Ale Kino!

Nie każdy wie, że najbardziej znany w Polsce miś, Miś Uszatek, kończy właśnie 50 lat. Dzisiaj dzieci znają go przede wszystkim jako bohatera filmów animowanych.

Jednak jest on znacznie starszy. Na początku był patronem czasopisma „Miś”. Narysował go Zbigniew Rychlicki, a opowieści stworzył pisarz, Czesław Janczarski. Tak w 1957 roku dwaj artyści powołali do życia jedną z najważniejszych ikon polskiej sztuki dla dziecka. Popularność filmowego Uszatka wykracza daleko za granice naszego kraju. Jest on znany nawet w Japonii.

Organizatorzy Festiwalu postanowili zaprosić najmłodszych wraz z rodzicami na wspólne świętowanie 50 urodzin Misia Uszatka. W niedzielę, 9 grudnia zaprezentujemy przegląd filmów z różnymi misiami w rolach głównych oraz zaprosimy do urodzinowych zabaw i konkursów.

Natomiast już dzisiaj zapraszamy do wzięcia udziału w Konkursie na laurkę – z życzeniami dla solenizanta – Misia Uszatka.

Laurki należy przynieść na jeden z dwóch seansów „Misiowych” 9 grudnia Multikino 51, godz. 12.00 lub Multikino Stary Browar, godz. 16.00

Na tylnej stronie każdej laurki należy umieścić: imię i nazwisko dziecka, wiek, adres korespondencyjny.

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi do 17 grudnia 2007.

Równorzędne nagrody: 10 książek o Misiach, 5 prenumerat czasopisma „MIŚ”, 5 koszulek festiwalowych zostaną wysłane pocztą 18 grudnia 2007. Lista nagrodzonych osób zostanie umieszczona na stronie www.alekino.com 18 grudnia.

ORGANIZATORZY
Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu, Multikino

MECENAT
Miasto Poznań, Polski Instytut Sztuki Filmowej