KONKURS z okazji 50 urodzin Misia Uszatka

KONKURS-z-okazji-50-urodzin-Misia-Uszatka
📖 Czyta się średnio w 2 min. 🕑

Jednak jest on znacznie starszy. Na początku był patronem czasopisma „Miś”. Narysował go Zbigniew Rychlicki, a opowieści stworzył pisarz, Czesław Janczarski. Tak w 1957 roku dwaj artyści powołali do życia jedną z najważniejszych ikon polskiej sztuki dla dziecka. Popularność filmowego Uszatka wykracza daleko za granice naszego kraju. Jest on znany nawet w Japonii.

Organizatorzy Festiwalu postanowili zaprosić najmłodszych wraz z rodzicami na wspólne świętowanie 50 urodzin Misia Uszatka. W niedzielę, 9 grudnia zaprezentujemy przegląd filmów z różnymi misiami w rolach głównych oraz zaprosimy do urodzinowych zabaw i konkursów.

Natomiast już dzisiaj zapraszamy do wzięcia udziału w Konkursie na laurkę – z życzeniami dla solenizanta – Misia Uszatka.

Laurki należy przynieść na jeden z dwóch seansów „Misiowych” 9 grudnia Multikino 51, godz. 12.00 lub Multikino Stary Browar, godz. 16.00

Na tylnej stronie każdej laurki należy umieścić: imię i nazwisko dziecka, wiek, adres korespondencyjny.

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi do 17 grudnia 2007.

Równorzędne nagrody: 10 książek o Misiach, 5 prenumerat czasopisma „MIŚ”, 5 koszulek festiwalowych zostaną wysłane pocztą 18 grudnia 2007. Lista nagrodzonych osób zostanie umieszczona na stronie www.alekino.com 18 grudnia.

Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu, Multikino

MECENAT
Miasto Poznań, Polski Instytut Sztuki Filmowej

ZigZap, Novotel Poznań Centrum, KKS Lech, Stary Browar