UD

Wielkanocny zajączek z korka od butelki

Zając wielkanocny królik z korka, recykling, łatwa zabawa dla dzieci
Wielkanocny zajączek  może mieć wiele twarzy – także taką „korkową”. Nie to nie pomyłka! Zamiast wyrzucać plastikowe korki (np. po mleku) w szybki i prosty sposób przeróbcie je na świąteczne ozdoby, które upiększą Wasz dom! 

Do wykonania zajączka potrzeba niewiele:

– klips do papieru

– druciki kreatywne

– korki plastikowe

– pisak

– oczy – plastikowe jeśli macie – lub cokolwiek, z czego można je wykonać

Nasz zajączek powstał z 2 drucików kreatywnych – złożonych płasko obok siebie, a następnie zgiętych na kształt uszu zająca. Pomiędzy uszami zostawiłam drucik płasko, żeby dało się go pośrodku „złapać” klipsem do papieru. 

Oczy na jednym korku to naklejki, na innym zostały wykonane pisakiem.

Uszy trzymają się korka na klipsie i także dzięki niemu, można zajączka do czegoś przypiąć. Nie są one umocowane na stałe. Mając więc kilka różnych kolorów czy wariantów uszu oraz różne „korkowe pyszczki” – dzieci mogą testować, które uszy pasują do którego zająca najbardziej!

619 ocen
4.97
dodaj ocenę
×
Joanna Wilgucka-Drymajło

Joanna Wilgucka

Dziennikarka, redaktorka, autorka e-booka "50 pomysłów na proste życie z dziećmi". Specjalizuje się w dziennikarstwie internetowym. Podejmuje tematy m.in. w obszarach: psychologia, edukacja, ekologia, rodzina i wychowanie dzieci, zdrowy styl życia, minimalizm, slow life. Na co dzień "biega" po Internecie, szuka sposobów na prostsze życie i walczy ze stresem.... nie tylko własnym. W wolnych chwilach czyta 3 książki naraz.

zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent