Fabryka Marzeń
Zapraszamy do Klockowni!

Jak zrobić prosty wazonik z tulipanami

Wazonik z tulipanami na Dzień Kobiet

Na początku marca, gdy dni stają się coraz dłuższe, a w powietrzu zaczynamy wyczuwać zapach wiosny, obchodzimy święto kobiet. Mężczyźni z tej okazji przygotowują upominki, przynoszą kwiaty i szukają sposobów, by w szczególny sposób tego dnia docenić kobiety i ich pracę. 8 Marca świętują wszystkie małe dziewczynki, ich mamy oraz babcie i prababcie. Każda z tych Pań zasługuje na upominek i miłe słowo!

Nieodłącznym elementem prezentów z okazji Dnia Kobiet są kwiaty. W historii naszego kraju były lata, gdy z okazji tego święta dawano głównie czerwone goździki lub czerwone gerbery. Teraz panuje moda na tulipany. Pod koniec zimy przypada właśnie środek tulipanowego sezonu. Są wówczas najładniejsze i ich wybór jest największy.

Dlatego drodzy Panowie (mali i duzi), szukając upominku dla swoich Pań prawdopodobnie traficie na tulipany. To dobry wybór na Dzień Kobiet i wcale nie musi być to zwykły bukiet kilku kwiatów związanych wstążką. Dziś poznacie sposób na zrobienie gotowego prezentu z tulipanów, który zachwyci wszystkie Panie prostotą i pomysłowością.

Do wykonania upominku potrzebne będą:

– plastikowy kubeczek po jogurcie

– taśma dwustronnie klejąca

– gruba czerwona wstążka ozdobna

– gąbka florystyczna

– tulipany 5-7 sztuk

  1. Zaczniemy od przygotowania gąbki florystycznej. Potrzebny będzie niewielki sześcienny kawałek. Z tej części wytniemy kształt pasujący do wnętrza pojemnika po jogurcie. Potrzebujemy tyle gąbki, żeby sięgała do mniej więcej połowy wysokości kubka. Przyciętą gąbkę należy teraz dobrze namoczyć. Przygotujcie miskę z wodą. Wody powinno być tyle, aby pianka do kwiatów mogła się w niej swobodnie zanurzyć. Najlepiej położyć gąbkę na wodzie i poczekać kilka minut aż samodzielnie opadnie na dno.
  2. Kolejny krok to dekoracja plastikowego pojemnika po jogurcie. Użyjemy do tego atłasowej wstążki i dwustronnej taśmy klejącej. Najpierw oklej kubeczek taśmą dwustronną, potem zdejmij jej górną warstwę i całość owiń czerwoną wstążką z góry na dół. Na powierzchni utworzą się naturalne załamania i zagięcia wstążki, ale staną się dodatkową dekoracją naszego wazonu.
  3. Namoczoną gąbkę wkładamy do przygotowanego pojemnika i układamy kwiaty. Tulipany możecie kupić w kwiaciarni lub w supermarkecie. Wystarczy wyjąć je z folii, przyciąć krócej nożem lub sekatorem do wysokości ok 15 cm i wbić w gąbkę schowaną w środku pojemnika. W kubeczku zmieści się ok. 5 – 7 kwiatów. Stworzą niezapomniany upominek dla mamy, babci lub siostry. Panie nie będą musiały się martwić o wazon na kwiaty, a młodsi i starsi gentlemani pokażą, że tak bardzo zależy im na kobietach, że zrobili upominek własnoręcznie.
Wazonik z tulipanami na Dzień KobietWazonik z tulipanami na Dzień KobietWazonik z tulipanami na Dzień KobietWazonik z tulipanami na Dzień Kobiet

Ta kwiatowa kompozycja jest bardzo prosta. Użyjecie ma   teriałów, które prawdopodobnie już macie w domu i kilku dodatkowych kwiatów, które i tak podarowalibyście kobietom z okazji ich święta. Praca na przygotowanie jednego wazonu z tulipanami zajmie ok. 10 minut i każdy mężczyzna da sobie radę z tym radę. Dzień Kobiet już 8 marca, Panie czekają na zaskakujący upominek. Do dzieła Panowie!

Autor: Iwona Pękala-Popek

BLOG: www.prostejakkwiaty.pl

Kanał na YT: https://www.youtube.com/channel/UC0bxTTU5kXuv2ci_IztoYEw

FB: https://www.facebook.com/prostejakkwiaty/

827 ocen
4.99
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent