Weleda
Weleda Baby

Papierowy zajączek z odrysowanej dłoni

Królik z papieru zabawa na Wielkanoc diy proste dekoracje wielkanocne z dziećmi
Przekonajcie się, ile frajdy może sprawić wykonanie zajączka na bazie rysunku Waszych dłoni. Małe i duże papierowe rączki niech przeistoczą się w barwne zwierzątka – piękną  ozdobę mieszkania! Zabawa dla całej rodziny! 

Zajączki (szczególnie te małe) warto zachować  na pamiątkę. Podpiszcie je datą i imieniem właściciela dłoni. Niech staną się rodzinnym skarbem pozwalającym na sentymentalną „podróż w przeszłość”. 

Do zrobienia papierowego zajączka potrzebne będą:

– chętna do współpracy dłoń

– kolorowy papier

– nożyczki

– klej

– pisak/długopis

– filcowe podkładki pod meble lub filc kolorowy

– druciki kreatywne

– kredki/farby

Wykonanie zajączka:

Dłoń przykładamy do kartki papieru i wykonujemy jej obrys. 

Jeśli macie blok techniczny – można najpierw wykonać szablon, z pomocą którego przeniesiecie kształt zajączka na inne kolorowe kartki. 

Wycinamy dłoń  z papieru – korygujemy nożyczkami kształt pomiędzy kciukiem oraz pomiędzy małym palcem a jego sąsiadem. Inaczej łapki zajączka będą miały krzywe ramiona.

Zaginamy  do tyłu środkowy palec i go odcinamy – tym sposobem  2 palce stają się uszami, a kolejne 2 łapkami (zginamy je do środka papierowej dłoni).

Tak powstały kształt zająca dekorujemy wedle fantazji. Tylko ona Was tu ogranicza! 

Nasz zajączek ma środki uszu wycięte z kolorowego papieru, a nos z filcowej podkładki, pod którą zostały wsadzone wąsy z kreatywnych drucików. Oczy zaś to po prostu specjalne naklejki. 

409 ocen
4.95
dodaj ocenę
×
Joanna Wilgucka-Drymajło

Joanna Wilgucka

Dziennikarka, redaktorka, autorka e-booka "50 pomysłów na proste życie z dziećmi". Specjalizuje się w dziennikarstwie internetowym. Podejmuje tematy m.in. w obszarach: psychologia, edukacja, ekologia, rodzina i wychowanie dzieci, zdrowy styl życia, minimalizm, slow life. Na co dzień "biega" po Internecie, szuka sposobów na prostsze życie i walczy ze stresem.... nie tylko własnym. W wolnych chwilach czyta 3 książki naraz.

zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent