Dzień Dziecka w Multikinie
UD

Kartka okazjonalna

kartka okazjonalna1

Potrzebne będą:

  • blok z kolorowymi kartkami dekoracyjnymi
  • biała kartka z bloku technicznego lub tekturka
  •  taśma dwustronnie klejąca
  • wstążeczka
  • ołówek
  • nożyczki i nożyk biurowy
  • klej

Wykonanie:

Z białego papieru wytnij prostokąt o wymiarach 10 cm x 15 cm i złóż go na pół.
Weź ołówek i narysuj kreskę o długości 8 cm (jej środek powinien się znaleźć na zgięciu kartki) w odległości 2 cm od dolnej krawędzi papieru. Potem narysuj kolejną równoległą do poprzedniej kreskę 4 cm nad nią o długości 8 cm. Zrób przerwę 5 mm i narysuj kolejną kreskę o długości 6 cm (i tu środek powinien być w zgięciu kartki). 3 cm nad poprzednią kreską narysuj następną o długości 6 cm. Ponownie zrób przerwę 5 mm i narysuj kreskę o długości 4 cm (środek w zgięciu kartki) i 2 cm nad poprzednią kreską narysuj następną o długości 4 cm.

Za pomocą nożyka biurowego zrób nacięcia wzdłuż linii. Powstałe prostokąty wypchnij do przodu tak, jak pokazano na zdjęciu.

kartka okazjonalna2

Kilka razy złóż i rozłóż kartkę, aby prezenty się łatwiej rozkładały, a następnie udekoruj je: wytnij z kolorowego papieru prostokąty o wymiarach: 8 cm x 4 cm, 6 cm x 3 cm, 4 cm x 2c m i naklej je na prezenty. Utnij kawałki wstążki i przyklej je do każdego z kwadratów za pomocą taśmy dwustronnie klejącej. Zrób małą kokardkę i przyklej ją nad najmniejszym prezentem.

Do przedniej strony kartki przyklej drugą odrobinę większą (zieloną lub dowolnego koloru) – dzięki temu nie będzie widać przestrzeni za prezentami. Wierzch kartki ozdób dowolnie, np. stempelkami z gwiazdek czy serduszek.

I gotowe!

 

529 ocen
5.00
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent