Dzień Dziecka w Multikinie
UD

Zabawa z darów jesieni – jesienny las

Jesienny-las kompozycja z darów jesieni
Poza tym będą nam potrzebne wykałaczki bądź zapałki, plastelina, dobrze byłoby gdybyśmy mieli klej typu wikol a jeśli będziemy tworzyć las razem z naszymi dziećmi można użyć kleju na ciepło. 
 

Kasztany, szyszki i żołędzie stanowią doskonały materiał do wykonania wielu figurek.
Nasz ludzik został wykonany z kasztanów (głowa, stopy), żołędzi (rączki, szyja), szyszek (tułów, czapeczka), jarzębina posłużyła nam za nos a z grochu wyszły piękne oczka. Poszczególne elementy zostały ze sobą połączone poprzez wbicie wykałaczek w żołędzie i kasztany, oczka i nos przyklejony jest wikolem, a tułów, szyja i czapeczka klejem na ciepło.

Gąsienica została wykonana z żołędzi i plasteliny, elementy tułowia zostały sklejone klejem na ciepło.

Ślimak został wykonany z dwóch szyszek, większa posłużyła nam za korpus a na mniejszej dzieci zrobiły kolorowy domek ślimaka z plasteliny. Aby gąsienica i ślimak były lepiej widoczne umieściliśmy je na kawałkach kory.

Ostatecznie nasz las powstał na dość sporym kawałku drzewa, dzieci poustawiały swoje figurki, na środku umieściliśmy ładny kawałek mchu, na którym powstało drzewko (wbiliśmy w mech kawałek kory i od tyłu podkleiliśmy gałązkami). Między wolne przestrzenie dzieci poukładały gałązki tuj, modrzewiu, owoce głogu, żołędzie, szyszki. Żeby nasza kompozycja była bardziej stabilne poszczególne elementy można przymocować do podstawy plasteliną bądź klejem.

Tak oto wygląda nasz las, który dumnie ozdabia nasze okno.
A jak będzie wyglądał wasze dzieło? Wszystko zależy od waszej fantazji, której możliwości są nieograniczone!

Pomysł na jesienną zabawę przysłała Pani Agnieszka Kaszek z Mysłowic.

 

187 ocen
4.98
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent