Błyszczący aniołek – ozdoba choinkowa

Aniołek z bibuły jak zrobić aniołka z dziećmi

Błyszczący aniołek jest prosty w wykonaniu i bardzo elegancki. Klasyczna biel połączona ze złotymi akcentami będzie się pięknie prezentować na choince. Taka ozdoba na pewno doda Waszemu domowi świątecznego nastroju.

Będziesz potrzebować:
– drucik
– kulkę styropianową (głowa aniołka) lub większy biały/perłowy koralik
– białą bibułę – szerokość ok. 6cm. 
– sznureczek (najlepiej złoty) lub wstążka
– taśma klejąca lub klej
– brokatowych żeli lub złotych ozdób

Wykonanie aniołka z bibuły:

Kulkę styropianową nabijamy na drucik, a jego górną część zginamy i wbijamy w styropian tak, aby powstała zawieszka. Jeśli jej „oko” będzie duże, można bezpośrednio na niej wieszać aniołka. Jeśli mniejsze – będzie stanowić haczyk na wstążeczkę do zawieszania. 

Z bibuły udrapujemy kształt sukienki i przywiązujemy do drucika złotą wstążką tak, aby trochę bibuły zostało ponad wiązaniem – to tułów naszego aniołka. Formujemy kształt bluzeczki. Można tutaj poeksperymentować także, przyklejając z przodu gwiazdkę, którą będzie „trzymał” aniołek. 

Ucinamy nadmiar drucika. 

Z bibuły formujemy skrzydełka (można je wcześniej narysować i wyciąć z papieru, dzięki temu będziemy mieć gotowy szablon) i przyklejamy do aniołka. Najlepiej nie rozcinać skrzydeł i przykleić je jako jeden fragment bibuły. Żeby utrzymały kształt, znów można pomóc sobie złotą wstążką, związując skrzydełka po środku. Jeśli nie macie od ręką dobrego kleju – możecie tą samą wstążką przywiązać skrzydła do aniołka. 

Aniołek jest gotowy. 

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie