UD

Bałwanek bez śniegu – zimowa zabawa na dworze

Bałwanek bez śniegu zabawy dla dzieci na dworze
Jaka zima taki bałwan… Globalne ocieplenie zabiera nam śnieżną zimę wraz z jej sympatycznym symbolem  – bałwankiem. A przecież zimowe ferie bez ulepienia bałwana nie są feriami! Proponujemy więc bezśnieżną wersję tej zabawy jako pomysł na kreatywne spędzanie czasu na dworze. Oczywiście przy budowie takiego bałwanka pomoc dorosłych jest konieczna!

Żeby zbudować bałwanka bez śniegu potrzebujecie kilku drewnianych elementów – trzech większych pni imitujących bałwankowe kule, kilka mniejszych kołeczków, które będą guzikami oraz oczami, gałęzi na ręce. Przydadzą się też tradycyjne bałwankowe elementy – garnek, miotła i marchewka. Potrzebny będzie również ostry nóż, młotek i gwoździe.

Po ustawieniu „kul” jedna na drugiej, przybijamy oczy i guziki. Można to także zrobić zanim ustawimy konstrukcję. Nos mocujemy na wbitym gwoździu, tak samo postępujemy z bocznymi gałęziami. Usta zostały wycięte ostrym nożem. Pozostaje jeszcze garnkowy kapelusz spod którego wychylają się niesforne kosmyki z kawałków kory przybitej gwoździami. Nie zapomnijcie o miotle!

Życzymy śnieżnej zimy, a za udostępnienie pomysłu i zdjęcia dziękujemy Latosowo – agroturystyce w Henrysinie.
Latosowo znajduje się 120 km od Warszawy koło Kosowa Lackiego, niedaleko Bugu. To zagroda edukacyjna, agroturystyka z domową kuchnią, ciekawe warsztaty, atrakcje dla dzieci.

 

558 ocen
4.99
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent