Zapraszamy do Księgarni pod Globusem na warsztaty z najsłynniejszą detektywką Fishką
Bezbłędnie namierza ukryte skarby. Łamie najtrudniejsze szyfry. Raz-dwa tropi największych fałszerzy i złodziei bezcennych dzieł.
Kto? Najsłynniejsza detektywka Fishka!
Gdy wsiada na swój zdezelowany rower i zarzuca na ramię wielką torbę wypełnioną specjalistycznym sprzętem (dziurawe sito, landrynki, saperka) nie ma na nią mocnych!
Złoty pociąg i inne największe zagadki historii sztuki w Polsce Łucji Malec-Kornajew to książka niezwykła. Nie tylko prezentuje frapujące historie z zakresu historii sztuki, ale przede wszystkim rozbudza w dzieciach ciekawość i postawę pt. „chcę wiedzieć więcej”.
26.11.2022 (sobota), godz. 12.00, wstęp wolny!
zapisy: podglobusem@liberglob.pl
ŚLEDZTWA DETEKTYW FISHKI – PIERWSZY TOM SERII
Złoty pociąg i inne największe zagadki historii sztuki w Polsce to pierwszy tom serii dla dzieci „Śledztwa detektywki Fishki”. Czego dowiecie się z pierwszej części? Poznacie między innymi kulisy kradzieży ołtarza mariackiego z czasów II wojny światowej oraz jego odnalezienia pod Norymbergą. Dowiecie się, jakie tropy doprowadziły naukowców do odkrycia na dnie Wisły szczątków zatopionego wieki temu pałacu króla Polski. Jakie wydarzenia doprowadziły do tego, że niemiecki gubernator Hans Frank zawiesił warty fortunę obraz Dama z gronostajem w swoim pokoju tuż nad kaloryferem? Co się stało z wypełnionym złotem pociągiem, który wjechał do tunelu i zniknął bez śladu? Skąd w Środzie Śląskiej tyle skarbów, że ludzie, kopiąc w ziemi, co rusz odkrywają garnki ze złotem?
To wszystko dzięki autorce, która jak nikt potrafi opowiadać i przyciągać do siebie zarówno dzieci, jak i dorosłych. Łucja Malec-Kornajew prowadzi bowiem Dziecięce Biuro Detektywistyczne, które co miesiąc wyrusza w miasto śladem zagadkowych tajemnic. To nie jest zwykłe oprowadzanie! Fishka ma w sobie spontaniczność, pasję, ogromną wiedzę oraz młodzieńczy duch przygody, które od razu porywają słuchaczy i słuchaczki!
Księgarnia Pod Globusem, ul. Długa 1, Kraków
Wydarzenie współorganizowane przez KBF – instytucję kultury Miasta Krakowa i operatora programu Kraków Miasto Literatury UNESCO