Zaczynamy wakacje! Podsumowanie Akademii Odkrywców Kreatywności

📅 poniedziałek 08.08.2016 do poniedziałek 15.08.2016
Akademia Odkrywców Kreatywności
Rok akademicki w Akademii Odkrywców Kreatywności dobiegł końca. Za nami inspirujące warsztaty i pełne kreatywnej nauki wizyty w instytucjach kultury, a wraz z nimi mnóstwo artystycznych wspomnień. Dziękujemy!

636 dzieci poznało świat sztuki

Do projektu wybrano 20 miast z całej Polski. Zrekrutowano aż 118 szkół, z których wytypowano dzieci nie mające na co dzień, z różnych przyczyn losowych, możliwości obcować ze światem kultury i sztuki. Akademia Odkrywców Kreatywności stała się dla nich miejscem, w którym mogli rozwijać nowe zainteresowania i pasje. Z dziećmi współpracowało 170 wolontariuszy i prawie 60 artystów!

Ponad 80 warsztatów i wizyt w instytucjach kultury

Decoupage, malarstwo, taniec, muzyka i aktorstwo. Nauka operowania kamerą w studiu nagrań Telewizji Polskiej i projektowanie własnych monogramów na Wydziale Form Przemysłowych krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych. To tylko kilka tematów przewodnich ponad 80 warsztatów kreatywno-kulturalnych, w których wzięli udział nasi mali studenci. Wszystko po to, by każdy uczestnik znalazł swoją własną artystyczną przestrzeń.

>>> Zobacz, jakie atrakcyjne warsztaty mają za sobą studenci Akademii!

Nauka przez zabawę

Nauczyli się, czym jest sztuka i jak z prostych przedmiotów wykonać prawdziwe artystyczne dzieło. Poznali kroki tańców towarzyskich i samodzielnie tworzyli nowoczesne choreografie. Aby uwolnić kreatywność najmłodszych, wszystko przebiegało w atmosferze luzu i zabawy. Ich zainteresowanie formami sztuki i artystycznymi zawodami zdecydowanie przekroczyło nasze oczekiwania. Jesteśmy przekonani, że wśród 636 małych studentów są przyszli artyści, aktorzy, dziennikarze, scenografowie i pisarze.

Dziękujemy każdemu małemu studentowi za uśmiech i niezliczone pokłady kreatywności, wolontariuszom za niesamowite zaangażowanie, a artystom za cenne rady i inspiracje! Dziękujemy także naszemu partnerowi merytorycznemu – Stowarzyszeniu Edukacji Nieformalnej KULTURAtka oraz patronom medialnym, portalom: miastodzieci.pl, KULTURAtka.pl. eGAGA.pl i mamywsieci.pl!

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego