Wszystko się ułoży – pracownia mozaiki, Lublin

Dzielnicowy Dom Kultury Węglin, ul. Judyma, Lublin mapa

czwartek 22.09.2016 do niedziela 25.09.2016

Serdecznie zapraszamy na cykl warsztatów „Wszystko się ułoży”, przygotowanych przez Społeczną Pracownię Mozaiki we współpracy z Dzielnicowym Domem Kultury „Węglin”!

Spotkania to okazja do rozmów o dawnym i współczesnym Węglinie oraz do wspólnego zaprojektowania i wykonania mozaiki, która będzie eksponowana w przestrzeni publicznej dzielnicy Węglin. Warsztaty poprowadzi Hanna Radziejowska oraz członkowie Społecznej Pracowni Mozaiki.

Terminy spotkań:

10.09, godz. 11:00 – 13:00 – warsztaty dotyczące koncepcji mozaiki

11.09, godz. 16:00 – 18:00 – konsultacje projektu mozaiki

22.09, godz. 17:00 – 19:00 – otwarte warsztaty mozaikarskie, wspólne wykonywanie mozaiki

24.09, godz. 11:00 – 13:00 – prace montażowe

25.09, godz. 16:00 –  wernisaż

Na wszystkie warsztaty – wstęp wolny!

Działanie skierowane jest do wszystkich zainteresowanych, bez ograniczeń wiekowych. Małoletnie dzieci mogą brać udział w projekcie pod opieką dorosłych.

Pomiędzy 10.09 a 22.09 w Dzielnicowym Domu Kultury „Węglin” prowadzona będzie również zbiórka materiałów, które zostaną wykorzystane w mozaice: płytek glazurowych, ceramiki, talerzy czy luster. Stan techniczny przedmiotów nie ma znaczenia.

Zrealizowano w ramach stypendium Prezydenta Miasta Lublin 

„Wszystko się ułoży” to cykl warsztatów koncepcyjnych i mozaikarskich przygotowany przez Społeczną Pracownię Mozaiki, w ramach którego w przestrzeni publicznej Lublina pojawią się nowe mozaiki, w całości przygotowane razem z mieszkańcami trzech dzielnic miasta. Projekt przygotowany we współpracy z Dzielnicowym Domem Kultury „Węglin”, Dzielnicowym Domem Kultury  „Czuby Południowe” oraz Domem Słów.

Hanna Radziejowska – doświadczona koordynatorka, kuratorka, producentka i scenarzystka projektów kulturalnych i muzealniczych. Absolwentka Instytutu Historii UW. Pracowała w warszawskich instytucjach kultury i warszawskim samorządzie, m.in. w Muzeum Powstania Warszawskiego, Domu Spotkań z Historią, Centrum Nauki Kopernik, Urzędzie Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy, Muzeum Warszawy. Zrealizowała, m.in. „REBLOK Blokowiska Reaktywacja”, seminarium polsko-niemieckie „Kultura Pamięci w Polsce i w Niemczech w XX wieku”; współtworzyła trzy edycje Festiwalu Niewinni Czarodzieje; prowadziła projekty wydawnicze: „Przewodnik po Warszawie filmowej”, „Przewodnik po warszawskich blokowiskach”, Antologia komiksu „44”. Współtworzyła gry miejskie i spotkania tematyczne poświęcone Warszawie. Od kwietnia 2013 r. do listopada 2015 r. kierowniczka Muzeum Woli, oddziału Muzeum Warszawy. Jest autorką realizowanego w nim programu „Laboratorium miasta” oraz „Laboratorium muzeum” (www.laboratoriummuzeum.pl), w tym m.in. Sali Jednego Eksponatu. Kuratorka wystawy „Reinefarth w Warszawie. Dowody zbrodni”, „Pamiętnik massażystki, czyli przestrzenie intymne Warszawy przełomu XIX i XX w.”.

Społeczna Pracownia Mozaiki – niezależny kolektyw artystyczny, którego głównym polem działania jest współtworzenie z lokalnymi społecznościami mozaik w przestrzeni publicznej. To również grupa przyjaciół, która wspólną przygodę rozpoczęła w 2015 roku przy projekcie „Lokatorzy” Fundacji Teren Otwarty w przestrzeni osiedla im. Juliusza Słowackiego w Lublinie. Pracownia jest miejscem, gdzie powstają nowe realizacje, gdzie dużo dyskutuje się o mozaikach, które już istnieją, gdzie wiele mówi się o przestrzeni wspólnej i jakości życia w mieście.

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
DDK Węglin

Dzielnicowy Dom Kultury Węglin

Jesteśmy  instytucją, która na kulturalnej mapie Lublina powstała dzięki oddolnej inicjatywie mieszkańców dzielnicy Węglin Północny. Drzwi nowej, miejskiej instytucji, oficjalnie otwarto 2 października 2011 roku. Od tamtej pory Dedek  cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem swoją bogatą …

Więcej

Adres:

ul. Judyma 2a
Lublin


Kontakt:

(81) 466 59 10
info@ddkweglin.pl
http://www.ddkweglin.pl
facebook

 
ZOBACZ TAKŻE:warsztaty