Spektakl dla Dzieci w Teatrze Animacji w Poznaniu

Asystent reżysera – Krzysztof Dutkiewicz

Prapremiera – 31 X 2010 r. g. 17.00

Obsada:
Marta Wesołowska, Elżbieta Węgrzyn, Sylwia Zajkowska, Marcin Chomicki, Krzysztof Dutkiewicz, Marcin Ryl-Krystianowski

Uwspółcześniona, przewrotna wersja legendy o poznańskich koziołkach napisana została przez znaną, lubianą autorkę sztuk dla dzieci i młodzieży – Martę Guśniowską. Dramatopisarka i twórcy spektaklu proponują dość niezwykłe spotkanie historii z dniem dzisiejszym miasta. Barwni, niebanalni bohaterowie, dowcipne dialogi, wesołe piosenki, żywe tempo akcji gwarantują znakomitą zabawę. Tradycja, dawne obyczaje łączą się ze współczesnym, pospiesznym nurtem życia, w którym zanurzeni jesteśmy wszyscy – dzieci i dorośli. „Poznańskie Koziołki" powstały z myślą o promocji Miasta Poznania, jego kultury obyczajów, tradycji w Polsce i Europie. Prezentacja premiery wpisuje się w projekt Poznań Europejska Stolicą Kultury 2016. Tytuł skierowany jest do młodszych widzów.

KOLEJNE SPEKTAKLE

13.05 Poznańskie Koziołki g. 9.30
14.05 Poznańskie Koziołki g. 11.00
15.05 Poznańskie Koziołki g. 11.00 i 13.00