Banery Maniek

📅 niedziela 13.10.2024
🎫 18zł
Kraków na okrągło
Wyruszamy w miasto z Waszymi ulubionymi przewodnikami.

Kraków na okrągło. Spacery po Krakowie: Kobiety Krakowa

13 października (niedziela), 13:00-15:00
zbiórka: 12:45 / dziedziniec Collegium Maius
przewodnik: Piotr Kapusta
Królowe i mieszczki, święte i ladacznice, społeczniczki i gwiazdy socjety, buntowniczki i ofiarnice, artystki, naukowczynie, żony przy mężach… Ileż sławnych i niezasłużenie mniej sławnych kobiet wszelkich stanów nie chodziło po krakowskich ulicach? Życiorysy niektórych z nich poznamy podczas swobodnej wędrówki po centrum naszego miasta. Czeka nas mieszanka faktów, anegdot, plotek i legend, z której po latach przychodzi nam wyłuskać twarze kobiet Krakowa.

• spacer bez ograniczeń wiekowych
  • spacer prowadzony w języku polskim
  • limit miejsc: 30

Bilety: 18 zł (zestaw słuchawkowy); bilety.krakowskieforum.pl lub KFK, ul. Mikołajska 2

Informacje: 502 105 590

Regulamin akcji „Kraków na okrągło” znajduje się w zakładce Regulaminy – Portal – Krakowskie Forum Kultury.