Rodzinne weekendy w WTL – Porażka

Wrocławski Teatr Lalek
🗺 mapa
📅 sobota 20.04.2024
Rodzinne weekendy w WTL - Porażka
Cykliczne warsztaty improwizacji teatralnej dla dzieci w wieku 9+ podczas których poznamy podstawowe zasady i techniki improwizacji teatralnej (w skrócie: impro), a następnie wykorzystamy je w teatralnych zabawach, grach i (w końcu) scenach.

Autorskie warsztaty, podczas których poznamy podstawowe zasady i techniki improwizacji teatralnej (w skrócie: impro), a następnie wykorzystamy je w teatralnych zabawach, grach i (w końcu) scenach.

Porażka | 9+
Termin: 20 kwietnia, godz. 11.00

Ale… dlaczego PORAŻKA?

Żyjemy w świecie nastawionym na odnoszenie sukcesów i spełnianie oczekiwań.
Nie tylko w szkole, ale i podczas zajęć pozaszkolnych, w tym sportowych, muzycznych, teatralnych spotykamy się z presją na pokonywanie słabości, progres, efekt końcowy.
Innymi słowy, pragniemy, by nam SIĘ UDAŁO.

Tworząc cykl PORAŻKA!, chcieliśmy odrzucić to myślenie. Podczas zajęć będziemy się przede wszystkim bawić i śmiać (bo przecież impro to forma komediowa), w tym z naszych „błędów” i „niepowodzeń”. Odczarujemy słowo „porażka” i pokażemy, jak ją wykorzystać. Przekonamy się też, jakim wsparciem mogą być dla nas partner oraz grupa i jak sami możemy dawać wsparcie innym. Bo impro to nie tylko zabawa, ale też wspaniały trening kompetencji społecznych i umiejętności pracy w zespole. Improwizując, uczymy się (przez zabawę) śmiałości, odwagi, słuchania i uważności na innych.

A zatem – zapraszamy Was z całego serca na nasze porażkowe warsztaty!

Uwaga: zajęcia dla dzieci bez towarzyszących dorosłych.

Zajęcia mają charakter cykliczny. Zachęcamy do regularnego uczestnictwa. Pojedyncze zajęcia impro są zawsze wspaniałą zabawą, ale tylko dzięki regularnemu treningowi nabywamy trwałe kompetencje.
Jakie? – Przeczytajcie poniżej!

DLACZEGO WARTO UCZYĆ SIĘ IMPRO?

  1.  Improwizacja jest intensywnym treningiem kreatywności i spontaniczności, uczy czerpać z własnej wyobraźni, wrażliwości i doświadczeń.
  2. Improwizacja wzmacnia: uczy przezwyciężania wstydu, otwartości, odwagi w komunikowaniu swojego punktu widzenia, odporności na ocenę i stres. Uczy nieoceniania nie tylko pomysłów partnera, ale także swoich.
  3. Improwizacja teatralna jest egalitarna – nie ma w niej znaczenia talent aktorski, sprawność fizyczna. Technik improwizacji jest w stanie nauczyć się każdy.
  4. Improwizacja jak żadna inna forma aktywności performatywnej uczy pracy w zespole, współdziałania, słuchania i uważności na partnerów scenicznych.
  5. Zajęcia improwizacji to doskonała lekcja szacunku dla drugiego człowieka. Uczą szanowania jego wyborów – jedną z podstawowych zasad improwizacji jest bowiem otwartość i akceptacja pomysłów partnera na scenie, nieocenianie ich. Improwizacja nie tylko uczy tolerować, ale wręcz doceniać odmienność drugiego człowieka i czerpać z niej inspirację dla siebie.
  6. W improwizacji nie ma wygranych i przegranych – uczy ona współpracy na równych zasadach.
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent