FMH mobile

Lato z Misiem Uszatkiem

1.07. – 31.08.10

Oferta dla grup:

1. Gra planszowa w muzeum – dzieci zwiedzają muzeum w formie zabawy, dzięki której ekspozycja muzeum staje się grą planszową – zwiedzający podzieleni na dwa zespoły przechodzą z pola na pole wykonując różnego rodzaju zadania (dla młodszych dzieci: rozpoznawanie kolorów, gatunków zwierząt, liczenie itp.; dla starszych dzieci: pytania z zakresu wiedzy o teatrze, kinie, przyrodzie), (ok. 1 godz.).

2. Dziecięcy Odkrywca – każdy ze zwiedzających po wycieczce z przewodnikiem otrzymuje zdjęcie jednego z przedmiotów znajdujących się na ekspozycji, jego zadaniem jest odnalezienie owego elementu i zaznaczenie na bajkowej mapie.

3. Bajkowa Krzyżówka – po zwiedzaniu muzeum z przewodnikiem dzieci otrzymują szereg zagadek do rozwiązywania.

4. Warsztaty plastyczne, zapraszamy na warsztaty inspirowane naszymi filmami, warsztaty dla dzieci i młodzieży. (ok. 25 osób):

–  Drabina marzeń – warsztat skierowany do dzieci w wieku przedszkolnym. Składa się z kilku części:
  • projekcji filmu animowanego dla dzieci Radostki, reż. M. Osińska, 2008;
  • zajęć plastycznych polegających na wykonaniu z plasteliny wymyślonej przez siebie postaci, miejsca, zdarzenia. Wszystkie prace będą później łączone ze sobą, tak by stworzyły wspólne dzieło.

–  Muzyczne malowanie – warsztat skierowany do dzieci w wieku przedszkolnym. Składa się z kilku części:
  • wysłuchania kilku utworów wykorzystywanych w filmach animowanych;
  • rozmowy na temat muzyki, dźwięku i ich znaczenia;
  • zajęć plastycznych polegających na wykonaniu pracy ilustrującej muzykę.

–  Mokra zabawa – warsztat skierowany do dzieci w wieku wczesnoszkolnym. Składa się z kilku części:
  • projekcji filmu animowanego Mokra Bajeczka, reż. W. Gierłowski, 2006;
  • rozmowy na temat tradycji Lanego Poniedziałku;
  • zapoznania dzieci z różnorodnością technik używanych w plastyce: m.in. z techniką tuszu;
  • zajęć plastycznych w grupach polegających na odtworzeniu podwodnego świata na podstawie oglądanego filmu (Do wykonania makiet dzieci będą używały techniki rozwodnionego tuszu, co umożliwi uzyskanie iluzji głębin).

–   Zabawa w scenografa – warsztat skierowany do dzieci ze szkół podstawowych. Składa się z kilku części:
  • projekcji filmów animowanych dla dzieci;
  • rozmowy na temat roli i znaczenia scenografii w filmie i teatrze;
  • zajęć plastycznych polegających na wykonaniu pomniejszonej scenografii do wysłuchanej wcześniej bajki.

–  Rzeźbione uczuciem – warsztat skierowany do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Składają się z kilku części:
  • Projekcji filmu Radostki, M. Osińska, 2008.
  • rozmowy na temat ludzkich emocji, uczuć, ich intensywności oraz możliwości ich obrazowania i wyrażania za pomocą środków plastycznych;
  • zajęć plastycznych polegających na przedstawieniu wybranego przez siebie uczucia;
  • stworzenia galerii prac i wzajemnej interpretacji swoich dzieł.

–  Moja własna lalka – warsztat skierowany do uczniów przedszkoli, szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Składa się z kilku części:
  • krótkiej rozmowy na temat techniki animacji w filmie i konstrukcji lalek animacyjnych;
  • przeanalizowania wraz z dziećmi kolejnych etapów powstawania lalki animacyjnej;
  • zajęć plastycznych polegających na wykonaniu własnej lalki.

5. Cykle warsztatowe: (3 spotkania)
   Animacja wykonana techniką monotypii – Warsztat skierowany do dzieci w wieku szkoły podstawowej i gimnazjalnej, grupa ok. 15 osób. Warsztat składa się z kilku części:
  • Wprowadzenie do tematu, projekcja fragmentów filmów kukiełkowych np.: „Colargol” w których obok kukiełek wykorzystuje się też rysunek do tworzenia elementów przyrody, zaproponowanie dzieciom stworzenia kilku sekundowych filmików z motywami natury.
  • Wykonywanie własnych filmików
  • Skanowanie filmów..
  • Prezentacja najprostszych programów do montażu.
  • Projekcja.

Strachy i potwory – Warsztat skierowany do dzieci w wieku przedszkolnym i szkół podstawowych, grupa ok. 15 osób. Wykonanie dużej lalki animacyjnej przez całą grupę. Warsztat będzie się składał z kilku części:
  • Omówienie z dziećmi widzianych w Muzeum złych postaci z bajek.
  • Rozmowa o tym jakie potwory są najstraszniejsze.
  • Wykonanie potwora z którym można by się zaprzyjaźnić.
  • Dzieci odlewają swoje ręce i/lub stopy.
  • Wykonanie tułowia i głowy potwora.
  • Doszywanie do potwora odlanych części ciała, guzików zamiast oczu, włóczki i wełny zamiast włosów. • Wykonanie krótkiej animacji przy użyciu „potwora”.

Bajka – warsztat skierowany do dzieci w wieku przedszkolnym, szkół podstawowych i gimnazjalnych ok. 15 osób. Wykonanie scenografii i kukiełek przez całą grupę. Warsztat będzie się składał z kilku części:
  • Projekcja którejś z animacji kukiełkowych np.: „Parauszek”.
  • Rozmowa z dziećmi o roli kukiełek i scenografii w animacji.
  • Porównanie roli filmu animowanego i teatru kukiełkowego.
  • Wykonanie z dziećmi kolejnych elementów animacji – scenografii i kukiełek, tak, aby można je było animować i zrobić z nich teatrzyk lalkowy.
  • Ewentualne wykonanie kilki zdjęć- kilkusekundowa animacja: Starsze dzieci mogą przynieść instrumenty, na których grają w szkole- flet, bębenek, i zagrać do filmu/teatrzyku prosty utwór oraz podkładać swoje głosy.

6. Pakiety – w ramach pakietów, dzieci zwiedzają wystawę Muzeum Bajki Se-ma-for oraz odwiedzają jednego z naszych partnerów, (obydwie wizyty w promocyjnej cenie):

• Wizyta w Muzeum Bajki Se-ma-for + wizyta w Grocie Solnej „Relaks”;
  • Wizyta w Muzeum Bajki Se-ma-for + wodne szaleństwo w Aquaparku Fala.

Czas trwania warsztatów: od 1,5 do 2 godzin.
Koszt zajęć plastycznych: 10 zł/os.
(Cena ta obejmuje wszystkie materiały wykorzystywane przez dzieci w trakcie pracy. Wykonane prace dzieci zabierają ze sobą).

www.se-ma-for.com