Laboratorium Sceny w Cricotece – Miasto niemożliwe

Cricoteka, ul. Nadwiślańska 2-4
📅 niedziela 07.10.2018
Laboratorium Sceny w Cricotece - Miasto niemożliwe

Jaki kształt ma pomnik? Czy pomnik ma funkcję? Gdzie znajdziemy pomnik w mieście? Na podstawie „pomników niemożliwych” Tadeusza Kantora stworzymy własne konstrukcje – konstrukcje niemożliwe. Zastanowimy się nad formą, funkcją i powiązaniem naszej rzeźby z otoczeniem.

Do tworzenia własnych dzieł wykorzystamy drewno, druty, sznurki i inne elementy, które może mają już swoja funkcję, ale czy nie możemy jej zmienić?

7 października, godz. 11:30-12:30

Prowadzenie:

Dorota Zwolak – absolwentka Wydziału Architektury Politechniki Wrocławskiej na kierunku Architektura i Urbanistyka. Czynna architektka i projektantka. Adeptka szkoły florystycznej tworząca małe, zielone kompozycje odzwierciedlające świat rzeczywisty. Absolwentka kursu „Pani od architektury” organizowanego przez pracownię k. Członkini fundacji Animatornia – twórcze działania oraz fundacji Miasto Pracownia, w ramach których m.in. współorganizuje i prowadzi działania w przestrzeni miejskiej, warsztaty architektoniczne, konstrukcyjne, planowania przestrzennego.

Michał Gawlik – pasjonat prac technicznych,  majsterkowicz dbający o detale i szczegóły, który najlepiej czuje się przebywając w warsztacie z narzędziami. Osoba zaangażowana w działania fundacji Animatornia – twórcze działania oraz fundacji Miasto Pracownia. W roli fachowego wsparcia technicznego współprowadzi działania w przestrzeni miejskiej, warsztaty projektowe oraz konstrukcyjne.

Na warsztaty obowiązują bilety, które można zakupić na naszej stronie internetowej lub w kasie Cricoteki.

Bilet w cenie 10 zł obowiązuje zarówno osoby dorosłe, jak i dzieci. Zasadą jest udział co najmniej dwóch osób (dziecka i osoby dorosłej), ale można również uczestniczyć w trójkach, czwórkach itd. Nie prowadzimy rezerwacji miejsc, o uczestnictwie w zajęciach decyduje kupno biletu. Ilość miejsc jest ograniczona.