Królik i Misia

ul. Długa 1, Kraków
📅 środa 30.05.2018
III Maraton czytania bajek

Zapraszamy w środę 30 maja, tuż przed Światowym Dniem Dziecka w godzinach od 10.00 do 14.00 do wspólnej zabawy czytelniczej. Znani krakowianie oraz seniorzy, uczestnicy projektu Seniorzy Dzieciom, czytają głośno dzieciom.

Maraton to cztery godziny czytania baśni, wierszy i bajek z przerwami na kolorowanie, wycinanie, rysowanie, klejenie i recytowanie. Czytają przyjaciele Księgarni: aktorzy, dziennikarze, promotorzy literatury oraz aktywni seniorzy.

Zapraszamy zorganizowane grupy szkolne oraz rodziców z dziećmi. Uprzejmie prosimy o rezerwacje z podaniem godziny i liczebności dzieci w grupie.

Rezerwacje: pr@liberglob.pl

Środa, 30 maja, 10.00-14.00

Czytają dla nas:

10.00 – Kamila Klimczak/aktorka, wokalistka na stałe związana z Teatr Bagatela Teatr Stu i Piwnica Pod Baranami – „Bajki La Fontaine’a”

10.30 – Magda Brudzińska/wokalistka, altowiolistka, aranżerka i producentka muzyczna – „Elmer”

11.00 – Barbara Gawryluk/autorka książek dla dzieci, dziennikarska i tłumaczka – „Tutu, opowieść o śwince, która marzyła o rajskiej wyspie”

Czy i jak motywować dzieci

11.30 – Anna Maria Zygmunt i Szymon Kloska /Krakowskie Biuro Festiwalowe – „O żeglarzach Dżamblach” Edwarda Leara, „Śniadanie króla” A. A. Milne’a i „Cztery jędze” Małgorzaty Strzałkowskiej

12.00 – Zośka Papużanka/autorka powieści „On” i „Szopka” – „Przyjaciel z szafy”

13.00 – Marcin Wilk/autor bloga Wyliczanka – „Jestem najsilniejszy”

Wydarzenie jest realizowane w ramach projektu „Krakowskie księgarnie na medal” realizowanego przez Fundację Miasto Literatury. Projekt jest współfinansowany ze środków Miasta Kraków.