Główna nagroda na festiwalu filmowym w Cannes dla polskiego filmu!

wtorek 20.10.2015 do piątek 30.10.2015

Wiadomość z ostatniej chwili: Polski film interaktywny „Olive Green” zdobył główną nagrodę – Złotego Delfina – w kategorii Interactive Videos na festiwalu filmowym Corporate Media & TV Awards 2015 w Cannes!

Trofea Cannes Corporate Media & TV Awards należą do najważniejszych na świecie wyróżnień przyznawanych producentom, wydawcom i agencjom reklamowym w kategorii filmów użytkowych. W tym roku jury przyznało nagrodę "Olive Green" produkcji poznańskiej firmy SuperMemo World, wchodzącej w skład Grupy PWN. "Olive Green" jest pierwszym pełnometrażowym interaktywnym filmem fabularnym zaprojektowanym jako składnik internetowego kursu języka angielskiego.

Wykreowanie i zrealizowanie interaktywnego filmu akcji, który ma niezwykle atrakcyjną fabułę, a jednocześnie scenariusz opracowany tak, aby film stanowił materiał kursu językowego, było ogromnym wyzwaniem. Dlatego jesteśmy szczególnie dumni, że "Olive Green" zdobywa uznanie nie tylko na polu innowacyjnej edukacji, ale też wśród ekspertów ze świata filmu. – mówi Krzysztof Biedalak, prezes firmy SuperMemo World, wydawcy filmu. – Naszym celem było stworzenie prawdziwego połączenia edukacji i rozrywki. Sądzę, że udało nam się to osiągnąć.

Nagroda w Cannes to kolejne wyróżnienie dla "Olive Green". Film zdobył podwójną nagrodę: Grand Prix i Gold Camera na festiwalu filmowym U.S. International Film & Video Festival z Los Angeles. Został również wyróżniony przez British Council nominacją do nagrody w konkursie ELTons w kategorii Digital Innovation. Projekt uzyskał nominację specjalistów z dziedziny nauki zdalnej do branżowej nagrody E-Learning Awards 2014.

Wszystkie publikacje, które tworzymy w PWN, odpowiadają najwyższym standardom jakościowym. Naszym celem jest również to, aby były to publikacje nowoczesne i innowacyjne, idące z duchem czasu i wyprzedające oczekiwania klientów. – mówi Andrzej Nadolski, prezes zarządu Grupy PWN. – "Olive Green" to przykład nowoczesnego rozwiązania edukacyjnego, wykorzystującego doświadczenie i rzetelne źródła wiedzy PWN.

"Olive Green" to połączenie rozrywki, technologii i treści edukacyjnych w formie pasjonującego filmu sensacyjnego. W trakcie oglądania filmu widz decyduje o dalszym przebiegu akcji. Może podejmować decyzje w imieniu bohatera i pomaga mu wykonać zadania, opierając się na analizie i znajomości faktów. Stawka jest wysoka – od refleksu i decyzji uczestnika zabawy może zależeć życie postaci filmowych.

Równie istotnym elementem projektu jest kurs językowy, który umożliwia rozwijanie umiejętności językowych poprzez wykonywanie ćwiczeń powiązanych z treścią filmu. To unikalne połączenie wspomaga skoncentrowanie się na nauce, która jest w tym przypadku świetną zabawą.

Film można obejrzeć na stronie www.OliveGreenTheMovie.com. Producent zadbał także o aplikacje mobilne, do których dostęp otrzymuje się razem z abonamentem na naukę.

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie

Zobacz także