Banery Maniek

📅 piątek 05.12.2014

5.12.14, piątek

Aukcja Misiów w Se-ma-for Muzeum Animacji

Jest kolorowy, przypomina o ważnych świętach i zawiera zdjęcia 13 misiów nagrodzonych w konkursie „Miś pluszowy – mój przyjaciel" – oto Kalendarz na rok 2015 przygotowany przez Se-ma-for Muzeum Animacji. – Ale to, co najważniejsze w naszym kalendarzu to fakt, że każda nabywająca go osoba swoim gestem wspomaga Łódzkie Hospicjum dla Dzieci – mówi Paulina Zacharek, Dyrektor Se-ma-for Muzeum Animacji. Kalendarz będzie można wylicytować w trakcie Wielkiej Aukcji Charytatywnej, która rozpocznie się w Muzeum w piątek, 5 grudnia, o godz. 13.00. – Kalendarz jest jednym z tych przedmiotów, które wydają się niezbędne w każdym domu. Dołożyliśmy wszelkich starań, by ten nasz – poza funkcjonalnością, także cieszył oko – dodaje Paulina Zacharek.

W trakcie Wielkiej Aukcji do wylicytowania będą również prace plastyczne, których zdjęcia znalazły się w kalendarzu. – Poprzednie dwie edycje naszego konkursu, organizowanego z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia, cieszyły się ogromnym zainteresowaniem nie tylko w Łodzi i regionie. W tym roku tę pozytywną uwagę skupioną wokół Se-ma-fora postanowiliśmy wykorzystać w szczytnym celu – wyjaśnia Paulina Zacharek. – A ponieważ jesteśmy instytucją bardzo mocno związaną z Łodzią i regionem, to i nasza pomoc została skierowana do działającego na terenie województwa Łódzkiego Hospicjum dla Dzieci – dodaje. To właśnie na rzecz tego Stowarzyszenia zostanie przekazany całkowity dochód z aukcji.

– Pluszowy miś jest czymś więcej niż tylko zabawką czy przytulanką. Pluszowy miś jest symbolem zmian w medycynie, które dokonują się na naszych oczach, zwłaszcza w pediatrii i szerzej: w opiece nad dziećmi. Dziś dzieci w szpitalach mogą mieć ze sobą misie, które dają im poczucie bezpieczeństwa i bliskości. Kiedy powstawało Łódzkie Hospicjum dla Dzieci, a było to piętnaście lat temu, nawet śmiertelnie chore dzieci nie mogły mieć w oddziałach szpitalnych pluszaków. Hospicjum powstało po to, aby nieuleczalnie chore dzieci mogły wrócić do swoich domów, gdzie czekały na nich ich ukochane pluszowe misie – mówi Janina Adamczyk, prezes zarządu Stowarzyszenia „Łódzkie Hospicjum dla Dzieci". – Ogromnie nas cieszy, że nasza działalność została dostrzeżona przez Se-ma-for Muzeum Animacji. Środki pozyskane ze sprzedaży kalendarza pomogą w zakupie sprzętu do oddychania, z którego korzysta wielu z 64 naszych podopiecznych – dodaje Janina Adamczyk.

Po aukcji Kalendarz z Misiami będzie do kupienia w sklepiku Se-ma-for Muzeum Animacji. Dochód z jego sprzedaży także wesprze Łódzkie Hospicjum dla Dzieci.