Polska: quiz wiedzy ogólnej dla dzieci i rodziców

Polska: quiz wiedzy ogólnej - część 1
Jak dobrze znasz Polskę, jej miasta i regiony, ciekawostki geograficzne i przyrodnicze? Ile wiesz o naszym kraju? Zapraszamy do sprawdzenia swej wiedzy w quizie na temat Polski.

Rozwiąż test i sprawdź się! Inne quizy geograficzne znajdziesz TUTAJ.

Miasto mostów zwane Wenecją Północy. Mowa o:

Słynny Drapacz Chmur wybudowano 10 lat przed II wojną światową w:

Jeden ze znanych poetów był łodzianinem, a na pamiątkę na ul. Piotrkowskiej postawiono mu pomnik - ławeczkę z jego postacią. Mowa o:

W wielu regionach Polski noszono różne stroje ludowe. Które ze zdań jest fałszywe?

Dlaczego Kaszuby często nazywane są Szwajcarią Kaszubską?

W którym mieście ośmiusetletnie drzwi katedry zdobią sceny z życia św. Wojciecha?

Długi Targ to piękny plac na Trakcie Królewskim w:

Gwara śląska jest mieszaniną języków:

Bundz to:

Cechą charakterystyczną łowickiej spódnicy ludowej są:

To tu znajdziemy naturalne torfowiska, rozległe mokradła i 250 gatunków ptaków. Mowa o:

-->

Sprawdź jak Ci poszło. Możesz porównać swoje wyniki z prawidłowymi odpowiedziami.

Zobacz inne kategorie Quizów: Quizy historyczne Quizy o zwierzętach Quizy sportowe Quizy z hiszpańskiego

Dodaj swoje wydarzenia, zajęcia, atrakcje +