Stacja Badawcza Instytutu Parazytologii PAN
UD

Stacja Badawcza Instytutu Parazytologii PAN

jeleń stacja badawcza instytutu parazytologii
Obszar Stacji to ok. 200 ha położone na południowym brzegu jeziora Kuc. Jezioro (ok. 70 ha), również należące do Stacji, to jedno z najczystszych jezior w Polsce. Połowa terenu jest trwale ogrodzona i prowadzona jest na nim nowoczesna, intensywna hodowla fermowa jeleniowatych; reszta stanowi zaplecze paszowe.

Od kilku lat Stacja rozwija cieszącą się coraz większą popularnością sezonową (okres wiosenno-letni) działalność turystyczno-edukacyjną. Odbywają się tu szkolenia specjalistyczne z zakresu hodowli fermowej jeleniowatych, konferencje, corocznie także studenci przyjeżdżają na praktyki.

Spacer wśród oswojonych jeleni, w stadzie liczącym około 200 sztuk, pasącym się na pięknie położonych pastwiskach nad jeziorem Kuc. Wizyta u oswojonych danieli, muflonów oraz saren. Możliwość obejrzenia jeleni sika, kóz, królików itp. To tylko niektóre z atrakcji oferowanych przez Stację.

Po spacerze lub przed nim można wybrać się do muzeum Stacji. Gromadzone są tam bogate zbiory poroży jeleni, danieli, saren i muflonów, unikalne kolekcje zrzutów obrazujące rozwój poroża. Można też zobaczyć wystawę fotografii przyrodniczej oraz specjalne seanse slajdów autorstwa L. K. Sawickiego pt. „Przyroda Polski”, ilustrowanych muzyką, odgłosami przyrody i zwierząt.

Dojazd:
W Kosewie (trasa nr 16, pomiędzy Mrągowem a Mikołajkami) skręcić w kierunku Ukta; w Kosewie Górnym w lewo (wg szyldu reklamowego) w żwirówkę i dalej (ok. 1,5 km) wg strzałek na kamieniach.

Adres:
Stacja Badawcza Instytutu Parazytologii PAN w Kosewie Górnym
11-700 Mrągowo
kosewopan@kosewopan.pl

www.kosewopan.pl/

492 ocen
4.97
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent