Sanki z dzieckiem w Warszawie – górki zjazdowe
UD

Sanki z dzieckiem w Warszawie – górki zjazdowe

Zagadki zimowe dla dzieci z odpowiedziami

Zima, śnieg, chwila wolnego czasu i ochota na zabawę?  Czas na sanki! Warszawa oferuje wiele miejsc, które cieszą się popularnością, gdy tylko spadnie trochę śniegu. Gdzie zatem można pozjeżdżać z dzieckiem na sankach lub popularnym jabłuszku? Z górki na pazurki!

Gdzie szukać górek do zjeżdżania na sankach?

Śródmieście

Górka w Parku Fontann na Podzamczu –  miejsce, w którym latem wszyscy podziwiają ciekawe pokazy multimedialne, zimą zamienia się w raj dla dzieciaków. Całkiem spora powierzchnia górki sprawia, że miejsca starcza dla wielu chętnych. 

1

Mokotów

Tu miejsca do zjazdów na sankach znajdziecie między innymi w parku przy ul. Puławskiej, zwanym potocznie Królikarnią i parku Morskie Oko. 

Ursynów

Ta dzielnica jest bogatsza w atrakcyjne zimą miejsca – nie tylko jest ich więcej,  ale również są imponujących rozmiarów. Warto tu wymienić następujące górki: Górka Kazurka, która pełni na co dzień funkcję toru rowerowego, Kopa Cwila  i Dolinka Służewiecka.

Wola

Wola oferuje górki w Parku Sowińskim oraz Parku Moczydło. 

Żoliborz

Na Żoliborzu zapraszamy saneczkarzy w takie miejsca, jak: górki przy Gliniankach Włościańskich – terenie po XIX-wiecznym forcie nieopodal Parku Sady Żoliborskie, Kępa Potocka, skarpa przy Cytadeli i górka na placu Lelewela. Wszystkie te miejsca położone są blisko siebie. 

Wawer

Tutaj mamy jedno miejsce dla saneczkarzy, ale za to wspaniałe: Las im. Króla Jana Sobieskiego. 

zima sanki

Białołęka

Na Białołęce znajdziemy kilka górek do zimowych szaleństw: Górkę Saneczkową na Nowodworach – między ulicami Światowida, Mehoffera i Myśliborską oraz górki na wałach nadwiślańskich, między innymi w okolicach Parku Picassa. 

Ochota

Ochota to kolejna z dzielnic, która ma kilka propozycji: Park Szczęśliwicki, gdzie prócz dzikich pagórków znajduje się również profesjonalny stok narciarski zwany Górką Szczęśliwicką, Park Forty Korotyńskiego  i pobliska górka przy Cmentarzu Żołnierzy Radzieckich.

Targówek

Idealnym miejscem dla saneczkarzy na Targówku jest Lasek Bródnowski, a to za sprawą górki, która z jednej strony umożliwia długi i bezpieczny zjazd, a miłośnikom mocniejszych wrażeń proponujemy wdrapanie się na górkę z drugiej strony, gdzie zjazd jest o wiele bardziej stromy. 

Bemowo

Park Górczewska na Bemowie to miejsce, które oferuje wile atrakcji. Na dużym terenie, obok placu zabaw i amfiteatru, nie zabrakło też naturalnej infrastruktury świetnie nadającej się do jazdy na sankach czy jabłuszkach – w całym parku aż roi się od górek. Na Bemowie znajdziemy też górkę na placu zabaw w Forcie Bema przy ul. Obrońców Tobruku. 

Praga Południe

Praga Południe ma dwie propozycje: Park Skaryszewski, w którym znajdziemy wiele górek pozwalających na zjazdy o różnym poziomie trudności oraz Ogród Jordanowski przy ul. Nobla 18. 

Praga Północ

Tu  polecamy Park Praski położony nieopodal ZOO – jego duża powierzchnia i wiele wzniesień pozwoli każdemu na znalezienie miejsca do zjazdów. 

Wilanów

Wilanów – bogaty w różne atrakcje, jak Królewski Ogród Światła czy Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie – niestety zimowych zabaw nie oferuje. Jedynie w okolicach ulic Gubinowskiej i Radosnej znana jest nam górka umożliwiającą zjazdy saneczkowe. 

wilanów

 

 

801 ocen
4.95
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent