Słowacja? Tak! Tatralandia – miejsce, w którym słońce i wypoczynek nigdy się nie kończą

Tatralandia

Kto nie był choć raz na w słowackich Tatrach? Blisko, pięknie, urokliwie, nie ma takich tłumów jak u nas … Ja bardzo chętnie jeżdżę tam rodzinnie z dziećmi na wakacje czy nawet krótkie wypady, odpowiada mi spokój, cisza, brak tego wiecznego pędu ku nie wiadomo czemu.

Ostatnio podziwiam również chęć rozwoju, przedsiębiorczość i pomysłowość Słowaków, a to za sprawą wyprawy do Tatralandii i nie tylko.

Odwiedziliśmy Liptów – uroczy zakątek Słowacji. Przepiękne położenie  to jego podstawowy atut – otoczony jest najwyższymi pasmami górskimi na Słowacji: Tatrami Wysokimi, Tatrami Zachodnimi i Górami Choczańskimi od północy, Tatrami Niskimi od południa, Wielką Fatrą od zachodu i Kotliną Popradzką od wschodu. Na turystów łaknących aktywnego wypoczynku czeka mnóstwo atrakcji sportowych i tury

DSC_5954_55_56_57_58_59_60

stycznych, zarówno latem i zimą. Rafting, spływy, wspinaczka, parki linowe, trasy narciarskie czy snowboardowe – to nie wszystko, co znajdziemy wśród wielu propozycji miłego spędzenia czasu.

Jednak największą i – najmilszą dla dzieci!-  zaletą Liptowa jest  to, że po aktywnym dniu można odpocząć w aquaparkach, będących połączeniem zjeżdżalni, atrakcji wodnych oraz zabiegów relaksacyjnych w kompleksach saunowych i centrach wellness – a to wszystko z widokiem na wierzchołki Tatr. Prawdziwa bajka!

To na początek – Tatralandia, może niektórym już znana, bo spotkałam tam mnóstwo Polaków. A dlaczego? Generalnie niemal wszyscy twierdzili, że u nas takich parków wodnych nie ma, a że na Słow

ację blisko to przyjeżdżają, bo lubią. Trochę smutno to brzmi, gdy się słyszy, że Słowak potrafi i chce, a my nie – lecz skoro możemy się dobrze bawić u sąsiadów, to korzystajmy.

Tatralandia

Tatralandia Holiday Resort to największy całoroczny kompleks wodny na terenie Słowacji, Czech i Polski. Wierzcie mi – naprawdę warto odkryć to miejsce pełne przygód i świetnej zabawy, którego częścią jest również Aquapark Tatralandia, z całorocznym nadmorskim rajem Tropical Paradise, letnim kompleksem oraz przytulną i rozległą bazą noclegową Holiday Village Tatralandia.

Nasi sąsiedzi nie siedli na laurach, Tatralandia wciąż się rozbudowuje. W weekend 16-18 czerwca nastąpiło uroczyste otwarcie kolejnej atrakcji – parku rozrywki Tatrapolis. Najważniejszym elementem parku są metalowe miniatury najsłynniejszych budowli świata. 13 miniatur budowli i jedną miniaturę kuli ziemskiej wykonał artysta – kowal, Vladimir Eperješi. Na wszystkie rzeźby i miniatury zużył ok. 30 ton różnego rodzaju metalu, blach i rurek. Według autora miniatura kuli ziemskiej, symbolizuje podróżniczy charakter całego projektu.
Zwiedzający mogą również obejrzeć kuźnie i spróbować wykuć samodzielnie monetę (pod opieką kowala), przejechać się kolejką Tatrapolis Express, powariować w samochodzikach w Autodromie, wpaść do wody w łódce (Wodna strzała). Od 1 lipca w ramach jednego biletu będzie można zwiedzić Tatrapolis oraz ogród żywych motyli w Liptov Arenie.

Cała Tatralandia została pomyślana w taki sposób, aby niezależnie od pogody zapewnić nam tropikalny wypoczynek – to w halTatralandiai  „Tropical Paradise” i ogrom różnorodnych wodnych atrakcji. Mając zagwarantowaną pogodę  pozostałych atrakcji dostarczy nam 14 basenów, 28 zjeżdżalni i w sumie 1800 metrów do przebycia. Na końcu wisienka na torcie, czyli woda termalna, która służy nie tylko do wypoczynku i relaksu, ale również ma właściwości terapeutyczne i lecznicze. Woda termalna wydobywana jest z głębokości 2,5 kilometra i jest czerpana z morza utworzonego przed 40 milionami lat w Liptovskiej Kotlinie. Jej temperatura osiąga 70˚C i jest wykorzystywana w 19 saunach parowych, w 11 basenach termalnych, a zimą dodatkowo podgrzewa domki i bungalowy w Holiday Village Tatralandia.

Tatralandia

Można zaplanować tam krótki wypad, lecz jeden dzień to jednak niewiele, żeby nacieszyć się Tatralandią, a zapewniam Was, że jest to idealne miejsce na wypoczynek – dla każdego i w każdym wieku jest tam coś miłego.  Przekonani? Zatem koniecznie zabierzcie tam pociechy!

Więcej aktualnych informacji:

Centrum informacji TATRALANDIA HOLIDAY RESORT

Infolinia: +421 915 834 644, e-mail: info@tatralandia.sk
Web: www.tatralandia.sk

Filmy TATRALANDIA:

https://www.youtube.com/watch?t=11&v=aXSqvXcDu_4

https://www.youtube.com/watch?v=-XXhxKHrQTE

https://www.youtube.com/watch?v=s1Q73HMrF-U

Zaś całkiem niedaleko znajduje się druga atrakcja Aquapark Besenova – również obiekt całoroczny z bazą noclegową, po duuużej i ciekawej rewitalizacji. W wewnętrznej hali basenowej mieści się basen pływacki z kurtynami wodnymi oraz atrakcjami wodnymi, basen wypoczynkowy z dyszami do masażu oraz brodzik dla dzieci ze ślizgawką, grzybkiem i jeżem wodnym. W strefie „z dreszczykiem adrenaliny” znajduje się 6 zjeżdżalni o łącznej długości ponad 1 km wraz z najdłuższą zjeżdżalnią na Słowacji. Wspaniałe przeżycia i niepowtarzalną atmosferę morza i morskich fal oferuje basen ze sztucznymi falami. Zaś wszystkie dzieci mogą się bawić w nowym brodziku wyposażonym w wodne atrakcje dla dzieci jak: ślizgawki, mini-zjeżdżalnie, działka wodne, bicze wodne… I wiele, wiele innych atrakcji.

I rzecz jasna nie można nie wspomnieć o zewnętrznych basenach z wodą termalną, bowiem ten wodny raj został zbudowany na bazie gorących źródeł wód termalnych, które osiągają temperaturę 60,5°C. Działają leczniczo na aparat ruchowy i oddechowy, mają dobre działania kosmetyczne a dzięki pierwiastkowi – lit pozytywnie działają na psychikę.

A w lecie raj – zewnętrzne baseny z przeźroczystą wodą, a wśród nich basen pływacki  SPORT, basen relaksacyjny MARA, basen dla dzieci z fontanną, „Dzika rzeka” i basen ze zjeżdżalniami.
http://www.besenova.com.pl/

Będąc tak blisko nie można również zapomnieć wyjechać (i wspiąć się ) na Chopok. To drugi co do wielkości szczyt i jednocześnie jedno z najczęściej odwiedzanych miejsc w Tatrach Niskich.  Relaksu i dodatkowych wrażeń (również kulinarnych) zaznacie w najwyżej położonej restauracji panoramicznej Rotunda na Chopoku.

Tatralandia Chopok

Już niestety po megamiłym, aktywnym weekendzie, ale musiałam obiecać dzieciakom,  że tam wrócimy. I Wam szczerze polecam!

 Zobacz także

1/6

10 miejsc w Trójmieście i okolicach, w których można spotkać zwierzęta

miejsca ze zwierzakami Trójmiasto, atrakcje dla dzieci

10 miejsc w Trójmieście i okolicach, w których można spotkać zwierzęta

zobacz

Wychowujesz młodego miłośnika zwierząt? W takim razie koniecznie musisz być na bieżąco z miejscami gdzie Twój maluch może spotkać czworonogi, skrzydlaki czy cokolwiek uwielbia. Interakcja z zwierzętami jest bardzo ważna w okresie dzieciństwa oraz w późniejszych latach, ale oczywiście nie zawsze jest szansa by dziecko miało styczność z nimi w domu. Bywa też, że te [...]

2/6

10 miejsc we Wrocławiu, gdzie można zobaczyć/spotkać się ze zwierzętami

Miejsca ze zwierzętami we Wrocławiu atrakcje dla dzieci

10 miejsc we Wrocławiu, gdzie można zobaczyć/spotkać się ze zwierzętami

zobacz

Dzieci kochają zwierzęta! Spotkania ze zwierzakami uczą wrażliwości, empatii, śmiałości, poczucia odpowiedzialności i nawiązywania kontaktów, co potem przekłada się i na kontakty z rówieśnikami. Nie w każdym domu mieszka zwierzę i nie wszystkie dzieci mają możliwość codziennych spotkań z nimi. Warto więc zadbać o te kontakty choć od czasu do czasu. Jeśli nie mamy babci [...]

3/6

10 pomysłów na rodzinne wycieczki w okolice Trójmiasta

wycieczki z dziećmi okolice Trójmiasta, rodzinne atrakcje

10 pomysłów na rodzinne wycieczki w okolice Trójmiasta

zobacz

Twoje dziecko bawiło się już w każdym parku rozrywki w całym Trójmieście? Odwiedziło każdy plac zabaw czy boisko? I to już parę razy, a Ty nie wiesz co dalej? Najwyższy czas na wyjazd za miasto. Takie wycieczki są niesamowicie interesujące, często stanowią wspaniałą okazję do odrobiny wytchnienia. No tak, ale przecież praca, szkoła, przedszkole... , [...]

4/6

10 pomysłów na super atrakcje dla dzieci we Wrocławiu

atrakcje dla dzieci we Wrocławiu

10 pomysłów na super atrakcje dla dzieci we Wrocławiu

zobacz

Zastanawiasz się jak zorganizować dziecku czas we Wrocławiu? Jak pobudzić ich wyobraźnię i kreatywność, spędzając czas na jednoczesnej nauce i zabawie? Wrocław to miasto idealne dla dzieci! Oferuje wiele bardzo ciekawych atrakcji zarówno dla najmłodszych, jak i tych trochę starszych. A gdzie udać się z dzieckiem we Wrocławiu oprócz słynnego ogrodu zoologicznego? Zobacz nasze pomysły! [...]

5/6

15 pomysłów na całodniowe wycieczki w okolicach Wrocławia

Wyjazdy za maisto z dziećmi Wrocław, atrakcje dla dzieci

15 pomysłów na całodniowe wycieczki w okolicach Wrocławia

zobacz

Słoneczna niedziela czy długi weekend w mieście nie nastrajają optymistycznie. Dzieci roznosi energia, a i rodzice chętnie wyrwaliby się z zapachu spalin i hałasu. Krótki wypad w góry czy nad morze brzmi kusząco, ale przecież w poniedziałek trzeba być w pracy, a domowy budżet może nie podołać opłatom za przejazd, hotel i dodatkowe atrakcje. Jaka [...]

6/6

Akwarium Gdyńskie

akwarium-gdynskie

Akwarium Gdyńskie

zobacz

Dla wielbicieli cudów przyrody chciałam polecić Akwarium Gdyńskie. Natknęłam się na nie przypadkiem, zwiedzając Port ze swoją rodziną. Kupiliśmy bilety (dość drogie, ale warto!) i zatopiliśmy się w tym fantastycznym miejscu, na prawie dwie godziny.