Dzień Dziecka w Multikinie
UD

Słowacja? Tak! Tatralandia – miejsce, w którym słońce i wypoczynek nigdy się nie kończą

Tatralandia

Kto nie był choć raz na w słowackich Tatrach? Blisko, pięknie, urokliwie, nie ma takich tłumów jak u nas … Ja bardzo chętnie jeżdżę tam rodzinnie z dziećmi na wakacje czy nawet krótkie wypady, odpowiada mi spokój, cisza, brak tego wiecznego pędu ku nie wiadomo czemu.

Ostatnio podziwiam również chęć rozwoju, przedsiębiorczość i pomysłowość Słowaków, a to za sprawą wyprawy do Tatralandii i nie tylko.

Odwiedziliśmy Liptów – uroczy zakątek Słowacji. Przepiękne położenie  to jego podstawowy atut – otoczony jest najwyższymi pasmami górskimi na Słowacji: Tatrami Wysokimi, Tatrami Zachodnimi i Górami Choczańskimi od północy, Tatrami Niskimi od południa, Wielką Fatrą od zachodu i Kotliną Popradzką od wschodu. Na turystów łaknących aktywnego wypoczynku czeka mnóstwo atrakcji sportowych i tury

DSC_5954_55_56_57_58_59_60

stycznych, zarówno latem i zimą. Rafting, spływy, wspinaczka, parki linowe, trasy narciarskie czy snowboardowe – to nie wszystko, co znajdziemy wśród wielu propozycji miłego spędzenia czasu.

Jednak największą i – najmilszą dla dzieci!-  zaletą Liptowa jest  to, że po aktywnym dniu można odpocząć w aquaparkach, będących połączeniem zjeżdżalni, atrakcji wodnych oraz zabiegów relaksacyjnych w kompleksach saunowych i centrach wellness – a to wszystko z widokiem na wierzchołki Tatr. Prawdziwa bajka!

To na początek – Tatralandia, może niektórym już znana, bo spotkałam tam mnóstwo Polaków. A dlaczego? Generalnie niemal wszyscy twierdzili, że u nas takich parków wodnych nie ma, a że na Słow

ację blisko to przyjeżdżają, bo lubią. Trochę smutno to brzmi, gdy się słyszy, że Słowak potrafi i chce, a my nie – lecz skoro możemy się dobrze bawić u sąsiadów, to korzystajmy.

Tatralandia

Tatralandia Holiday Resort to największy całoroczny kompleks wodny na terenie Słowacji, Czech i Polski. Wierzcie mi – naprawdę warto odkryć to miejsce pełne przygód i świetnej zabawy, którego częścią jest również Aquapark Tatralandia, z całorocznym nadmorskim rajem Tropical Paradise, letnim kompleksem oraz przytulną i rozległą bazą noclegową Holiday Village Tatralandia.

Nasi sąsiedzi nie siedli na laurach, Tatralandia wciąż się rozbudowuje. W weekend 16-18 czerwca nastąpiło uroczyste otwarcie kolejnej atrakcji – parku rozrywki Tatrapolis. Najważniejszym elementem parku są metalowe miniatury najsłynniejszych budowli świata. 13 miniatur budowli i jedną miniaturę kuli ziemskiej wykonał artysta – kowal, Vladimir Eperješi. Na wszystkie rzeźby i miniatury zużył ok. 30 ton różnego rodzaju metalu, blach i rurek. Według autora miniatura kuli ziemskiej, symbolizuje podróżniczy charakter całego projektu.
Zwiedzający mogą również obejrzeć kuźnie i spróbować wykuć samodzielnie monetę (pod opieką kowala), przejechać się kolejką Tatrapolis Express, powariować w samochodzikach w Autodromie, wpaść do wody w łódce (Wodna strzała). Od 1 lipca w ramach jednego biletu będzie można zwiedzić Tatrapolis oraz ogród żywych motyli w Liptov Arenie.

Cała Tatralandia została pomyślana w taki sposób, aby niezależnie od pogody zapewnić nam tropikalny wypoczynek – to w halTatralandiai  „Tropical Paradise” i ogrom różnorodnych wodnych atrakcji. Mając zagwarantowaną pogodę  pozostałych atrakcji dostarczy nam 14 basenów, 28 zjeżdżalni i w sumie 1800 metrów do przebycia. Na końcu wisienka na torcie, czyli woda termalna, która służy nie tylko do wypoczynku i relaksu, ale również ma właściwości terapeutyczne i lecznicze. Woda termalna wydobywana jest z głębokości 2,5 kilometra i jest czerpana z morza utworzonego przed 40 milionami lat w Liptovskiej Kotlinie. Jej temperatura osiąga 70˚C i jest wykorzystywana w 19 saunach parowych, w 11 basenach termalnych, a zimą dodatkowo podgrzewa domki i bungalowy w Holiday Village Tatralandia.

Tatralandia

Można zaplanować tam krótki wypad, lecz jeden dzień to jednak niewiele, żeby nacieszyć się Tatralandią, a zapewniam Was, że jest to idealne miejsce na wypoczynek – dla każdego i w każdym wieku jest tam coś miłego.  Przekonani? Zatem koniecznie zabierzcie tam pociechy!

Więcej aktualnych informacji:

Centrum informacji TATRALANDIA HOLIDAY RESORT

Infolinia: +421 915 834 644, e-mail: info@tatralandia.sk
Web: www.tatralandia.sk

Filmy TATRALANDIA:

https://www.youtube.com/watch?t=11&v=aXSqvXcDu_4

https://www.youtube.com/watch?v=-XXhxKHrQTE

https://www.youtube.com/watch?v=s1Q73HMrF-U

Zaś całkiem niedaleko znajduje się druga atrakcja Aquapark Besenova – również obiekt całoroczny z bazą noclegową, po duuużej i ciekawej rewitalizacji. W wewnętrznej hali basenowej mieści się basen pływacki z kurtynami wodnymi oraz atrakcjami wodnymi, basen wypoczynkowy z dyszami do masażu oraz brodzik dla dzieci ze ślizgawką, grzybkiem i jeżem wodnym. W strefie „z dreszczykiem adrenaliny” znajduje się 6 zjeżdżalni o łącznej długości ponad 1 km wraz z najdłuższą zjeżdżalnią na Słowacji. Wspaniałe przeżycia i niepowtarzalną atmosferę morza i morskich fal oferuje basen ze sztucznymi falami. Zaś wszystkie dzieci mogą się bawić w nowym brodziku wyposażonym w wodne atrakcje dla dzieci jak: ślizgawki, mini-zjeżdżalnie, działka wodne, bicze wodne… I wiele, wiele innych atrakcji.

I rzecz jasna nie można nie wspomnieć o zewnętrznych basenach z wodą termalną, bowiem ten wodny raj został zbudowany na bazie gorących źródeł wód termalnych, które osiągają temperaturę 60,5°C. Działają leczniczo na aparat ruchowy i oddechowy, mają dobre działania kosmetyczne a dzięki pierwiastkowi – lit pozytywnie działają na psychikę.

A w lecie raj – zewnętrzne baseny z przeźroczystą wodą, a wśród nich basen pływacki  SPORT, basen relaksacyjny MARA, basen dla dzieci z fontanną, „Dzika rzeka” i basen ze zjeżdżalniami.

Będąc tak blisko nie można również zapomnieć wyjechać (i wspiąć się ) na Chopok. To drugi co do wielkości szczyt i jednocześnie jedno z najczęściej odwiedzanych miejsc w Tatrach Niskich.  Relaksu i dodatkowych wrażeń (również kulinarnych) zaznacie w najwyżej położonej restauracji panoramicznej Rotunda na Chopoku.

Tatralandia Chopok

Już niestety po megamiłym, aktywnym weekendzie, ale musiałam obiecać dzieciakom,  że tam wrócimy. I Wam szczerze polecam!

 

456 ocen
4.98
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent