Park ruchomych dinozaurów – Dinozatorland

dinozaury w parku dinozatorland

Niezbadaną tajemnicą jest to, dlaczego dzieci tak kochają dinozaury, ale faktem jest, że najmłodsi oglądają je zafascynowane. Każdy wielbiciel prehistorycznych gadów powinien odwiedzić Dinozatorland.

Park ruchomych dinozaurów Dinozatorland to wspaniałe miejsce na spędzenie czasu z rodziną.  Największą jego atrakcją jest ścieżka edukacyjna w starym lesie , bogata nie tylko w „ożywione” prehistoryczne gady (w tym największy na Świecie ruchomy T-Rex), ale również w piękne, kilkusetletnie okazy drzew.
Znajduje się tutaj też Muzeum Szkieletów i Skamieniałości, którego chlubą jest największy w kraju szkielet 9 metrowego Jangczuanozaura. W muzeum można zobaczyć także paleontologiczne wykopalisko Tuodziengozaura oraz okazy kamieni i minerałów.

W parku nie brakuje dodatkowych atrakcji:
– karuzeli,
– Toru Formuły 1 – gdzie można spróbować swoich sił na gokartach „Formula1 w skali 1:1”
– Toru gokartowego, gdzie można poczuć prawdziwą adrenalinę!
Dinozatorland
ul. Parkowa 7
32 – 640 Zator
tel. 0048 667 979 220
e-mail: info@dinozatorland.pl
http://www.dinozatorland.pl

Położenie geograficzne: Gmina Zator położona jest u stóp Pogórza Karpackiego w Kotlinie Oświęcimskiej nad rzeką Skawą. Usytuowana jest na trasie podkarpackiej linii kolejowej z Oświęcimia do Krakowa Płaszowa, na skrzyżowaniu dróg w kierunku Krakowa (50 km), Oświęcimia (18 km), Wadowic (13 km), Andrychowa (18 km) i Chrzanowa (18 km).

 

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie