Ogród Botaniczny we Wrocławiu

ogród botaniczny we Wrocławiu

„Oaza piękna i spokoju”
tak nazwano nasz Ogród i takie ma on znaczenie dla mieszkańców 700-tysięcznego Wrocławia. Pięknie położony w najstarszej części miasta – na Ostrowie Tumskim, obok monumentalnych gotyckich kościołów – zachwycający urodą roślin zmieniającą się wraz z porami roku, jest atrakcyjnym miejscem wypoczynku dla wielu gości.

Ogród powstał jako zakład naukowy Uniwersytetu Wrocławskiego w roku założenia tej uczelni – 1811. Jest wynikiem pasji poznawczej i gorliwości w gromadzeniu, badaniu i utrzymywaniu roślin oraz pracy nad ich aklimatyzacją i wzbogaceniem kolekcji w nowe gatunki i odmiany. Rośliny pochodzą zarówno z naturalnych stanowisk, jak i z ogrodów botanicznych na całym świecie; zgrupowane są w działach. Ogród dostarcza materiału do badań naukowych, umożliwia studentom i uczniom poznawanie botaniki „na żywo”, a miłośnikom przyrody odkrywanie jej tajemnic.

Osobliwością Ogrodu jest zbudowany ponad 140 lat temu na terenie alpinarium przekrój geologiczny przez złoże węgla kamiennego z okolic Wałbrzycha. Pokłady węgla przedzielone są warstwami skał osadowych: piaskowców i łupków. W przekrój wkomponowano odciski fragmentów wymarłych roślin (nr1-6), z których w ciągu milionów lat powstał węgiel kamienny.

Powierzchnia Ogrodu: 7,4 ha

Powierzchnia szklarni: 3300 m2

Liczba gatunków i odmian: 11 500

Godziny otwarcia oraz cennik biletów znajduje się na stronie.

Adres:
ul. Henryka Sienkiewicza 23 50-335 Wrocław
tel.: (071) 322-59-57
fax: (071) 322-44-83
email: obuwr@biol.uni.wroc.pl

http://www.ogrodbotaniczny.wroclaw.pl/

zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent