• Podróże
  • Egzotarium Żywych Gadów "Dolina...

Egzotarium Żywych Gadów „Dolina Gadów”

dziecko w Egzotarium z wężem

Park Stadion to znane miejsce rekreacji dla mieszkańców Kielc i nie tylko. Trasy rowerowe, stoki narciarskie i piękne aleje spacerowe nadają temu miejscu charakter wypoczynkowego kompleksu. Ta malownicza okolica to najpiękniejszy zakątek Kielc, charakteryzujący się specyficznym mikroklimatem. Na terenie parku znajduje się Egzotarium „Dolina Gadów”, ośrodek jazdy konnej, stylowa karczma, zadaszone miejsce biesiadne i plac zabaw dla dzieci.

Powstałe w 2007 roku Egzotarium „Dolina Gadów” zamieszkują żywe gady, także egzotyczne – w swoich środowiskach naturalnych występujące w Afryce, Ameryce, Azji czy odległej Australii. Wśród mieszkańców znajdują się m.in: kajman okularowy, kameleon jemeński, pytony tygrysie (w tym rzadka odmiana albinotyczną), agamy błotne, brodate i kołnierzaste. Na uwagę zasługują także warany: stepowy, białogardły, nilowy oraz olbrzymi, jak również węże boa dusiciele, pytony królewskie czy siatkowane. Ekspozycja zawiera także gatunki zagrożone wyginięciem m.in.: pytona cejlońskiego i żółwie stepowe.

Atrakcje Doliny Gadów skierowane są zarówno do młodych wielbicieli pytonów, kameleonów czy waranów, zwiedzających Egzotarium z rodzicami, jak i do grup zorganizowanych.

W ofercie:
– edukacja wśród gadów
– możliwość zrobienia zdjęcia z wężami i jaszczurkami
– sklepik z pamiątkami, zdjęciami naszych gadów, zabawkami
– warsztaty edukacyjne (lekcje biologii z żywymi okazami)
– domową, polską kuchnię
– biesiady i pikniki przy grillu i ognisku
– oprowadzanie na kucykach i koniach dla dzieci i młodzieży
– przejażdżki wozem konnym i bryczką
– zwiedzanie stadniny i stajni
– w okresie zimowym kuligi z pochodniami, ogniskiem w lesie, grzańcem i kiełbaskami

Specyficzny klimat tego miejsca i obecność największych gadów świata sprawia, że wycieczka tutaj stanie się niezapomnianym przeżyciem.
Strona  Egzotarium „Dolina Gadów”: www.dolinagadow.pl

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
 
ZOBACZ TAKŻE:weekendzoo