Czarna Góra na rodzinny weekend

Zalew Morawa w Kotlinie Kłodzkiej

Kto nie lubi wakacji? No cóż… tak jakby… ja! Nie chodzi oczywiście o same wakacje, ale tłumy turystów na górskich szlakach i nadmorskich plażach. Od dawna szukałam spokojniejszego miejsca na krótkie i dłuższe wypady. I znalazłam. Czarną Górę. Miejscowość znana z długich, dobrze przygotowanych tras narciarskich, latem ukazała przede mną zupełnie nowe – wcale nie gorsze od zimowego – oblicze.

Atrakcje dla całej rodziny

W Czarnej Górze bywaliśmy już kilkakrotnie i z przyjemnością obserwujemy, jak to miejsce otwiera się na turystów, szukając sposobów na zachęcenie dużych (i małych) do odwiedzin nie tylko w sezonie narciarskim. Jest tu czynna całoroczna Kolej Linowa Babcia, jest najdłuższa w kraju zjeżdżalnia grawitacyjna, jest niewielki ale zaskakujący czystością zalew w Starej Morawie. Są niezbyt wysokie ale malownicze szczyty w sam raz na debiut dziecka na górskich szlakach, jest i prawdziwy dreszczyk emocji przy zwiedzaniu Jaskini Niedźwiedziej i Kopalni Uranu w Kletnie.

Mekka dla rodzin z dziećmi

Miejsce do którego trafiliśmy pozytywnie zaskakuje. Apartamenty Czarna Góra to prawdziwa odskocznia od wakacyjnego zgiełku, piękne widoki na Masyw Śnieżnika, nowocześnie i wygodnie urządzone pokoje wraz z aneksami kuchennymi (zastawa kuchenna, kuchenka, lodówka, zmywarka) i duże balkony. To komfort, poczucie przestrzeni i swobody. Nic więc dziwnego, że to prawdziwa mekka rodzin z dziećmi. A tam gdzie dzieci, tam spokojne wieczory i ciche noce! 🙂 Na wygodnym i dużym balkonie można więc wieczorem posłuchać śpiewających świerszczy, a o poranku świergoczących jaskółek, które budują gniazda niemal na wyciągnięcie ręki. A podczas gdy dzieci śpią w pokoju obok, urządzić romantyczny wieczór we dwoje.
Apartamenty nie sprawiają hotelowego wrażenia. Bardzo szybko można się w nich zadomowić, poczuć wygodnie i naturalnie. Na tyle, że po przedłużonym weekendzie smutno było wyjeżdżać. A zazwyczaj tęsknimy za domem.

Sam ośrodek to wygodna i samowystarczalna infrastruktura – sklep spożywczy, plac i sala zabaw oraz restauracja (trochę przepełniona w godzinach śniadaniowego szczytu). Apartamenty zbudowano na zboczu wzgórza. Usytuowanie ich na różnych wysokościach skutkuje poczuciem przestrzeni i górskimi widokami rozpościerającymi się z każdego budynku.

Plac Zabaw w ośrodku Czarna Góra w Kotlinie Kłodzkiej

To, czego mi w miasteczku brakowało, to baza sportowa. Rodzice wiedzą, że dzieci muszą się wybiegać. Obserwowałam więc opiekunów grających z pociechą w piłkę czy badmintona na parkingach, bo zabrakło boiska, czy choćby wydzielonego do zabaw sportowych kawałka zielonego terenu. Jednak układ budynków i cała ich organizacja jest na tyle przemyślana, iż trudno uwierzyć, że zapomniano o miejscu na aktywność ruchową. A że apartamenty rosną w siłę i ciągle się rozbudowują, pojawienie się boisk to zapewne kwestia czasu.

Sala zabaw - apartamenty Czarna Góra w Kotlinie Kłodzkiej

Ile to kosztuje?

Wbrew pozorom koszty pobytu są dość przystępne. Porównywalność cen za przestronny apartament w Czarnej Górze z ceną za ciasny pokój w zatłoczonym Zakopanym znów przemawia na korzyść tego pierwszego. Obecność kuchenki i lodówki pozwala dodatkowo zaoszczędzić na restauracyjnym wyżywieniu, które potrafi być uciążliwe dla portfela na równi z kosztami kwatery. Oczywiście wysoki sezon zimowy rządzi się swoimi cenowymi prawami, ale przecież jeśli jesteście rodzicami maluchów, macie większy komfort wyboru terminu wyjazdów i nie musicie dopasowywać urlopu do ferii zimowych.

Jeśli więc zastanawiacie się nad rodzinnym wypadem w góry, lubicie ciszę i spokój, cenicie sobie prywatność i wygodę, warto zastanowić się nad apartamentami Czarna Góra. Szczegóły tutaj: http://apartamenty.czarnagora.pl/

Anna Perlińska-Supeł
Fot. apartamenty.czarnagora.pl

 Zobacz także

1/6

10 miejsc w Trójmieście i okolicach, w których można spotkać zwierzęta

miejsca ze zwierzakami Trójmiasto, atrakcje dla dzieci

10 miejsc w Trójmieście i okolicach, w których można spotkać zwierzęta

zobacz

Wychowujesz młodego miłośnika zwierząt? W takim razie koniecznie musisz być na bieżąco z miejscami gdzie Twój maluch może spotkać czworonogi, skrzydlaki czy cokolwiek uwielbia. Interakcja z zwierzętami jest bardzo ważna w okresie dzieciństwa oraz w późniejszych latach, ale oczywiście nie zawsze jest szansa by dziecko miało styczność z nimi w domu. Bywa też, że te [...]

2/6

10 miejsc we Wrocławiu, gdzie można zobaczyć/spotkać się ze zwierzętami

Miejsca ze zwierzętami we Wrocławiu atrakcje dla dzieci

10 miejsc we Wrocławiu, gdzie można zobaczyć/spotkać się ze zwierzętami

zobacz

Dzieci kochają zwierzęta! Spotkania ze zwierzakami uczą wrażliwości, empatii, śmiałości, poczucia odpowiedzialności i nawiązywania kontaktów, co potem przekłada się i na kontakty z rówieśnikami. Nie w każdym domu mieszka zwierzę i nie wszystkie dzieci mają możliwość codziennych spotkań z nimi. Warto więc zadbać o te kontakty choć od czasu do czasu. Jeśli nie mamy babci [...]

3/6

10 pomysłów na rodzinne wycieczki w okolice Trójmiasta

wycieczki z dziećmi okolice Trójmiasta, rodzinne atrakcje

10 pomysłów na rodzinne wycieczki w okolice Trójmiasta

zobacz

Twoje dziecko bawiło się już w każdym parku rozrywki w całym Trójmieście? Odwiedziło każdy plac zabaw czy boisko? I to już parę razy, a Ty nie wiesz co dalej? Najwyższy czas na wyjazd za miasto. Takie wycieczki są niesamowicie interesujące, często stanowią wspaniałą okazję do odrobiny wytchnienia. No tak, ale przecież praca, szkoła, przedszkole... , [...]

4/6

10 pomysłów na super atrakcje dla dzieci we Wrocławiu

atrakcje dla dzieci we Wrocławiu

10 pomysłów na super atrakcje dla dzieci we Wrocławiu

zobacz

Zastanawiasz się jak zorganizować dziecku czas we Wrocławiu? Jak pobudzić ich wyobraźnię i kreatywność, spędzając czas na jednoczesnej nauce i zabawie? Wrocław to miasto idealne dla dzieci! Oferuje wiele bardzo ciekawych atrakcji zarówno dla najmłodszych, jak i tych trochę starszych. A gdzie udać się z dzieckiem we Wrocławiu oprócz słynnego ogrodu zoologicznego? Zobacz nasze pomysły! [...]

5/6

15 najlepszych placów zabaw w Warszawie

plac zabaw Młociny

15 najlepszych placów zabaw w Warszawie

zobacz

Oto najfajniejsze, naszym zdaniem, place zabaw w Warszawie. Ciekawe czy zgadzacie się z nami i czy znajdziecie na naszej liście swoje ulubione place zabaw.

6/6

15 pomysłów na całodniowe wycieczki w okolicach Wrocławia

Wyjazdy za maisto z dziećmi Wrocław, atrakcje dla dzieci

15 pomysłów na całodniowe wycieczki w okolicach Wrocławia

zobacz

Słoneczna niedziela czy długi weekend w mieście nie nastrajają optymistycznie. Dzieci roznosi energia, a i rodzice chętnie wyrwaliby się z zapachu spalin i hałasu. Krótki wypad w góry czy nad morze brzmi kusząco, ale przecież w poniedziałek trzeba być w pracy, a domowy budżet może nie podołać opłatom za przejazd, hotel i dodatkowe atrakcje. Jaka [...]

Anna Perlińska-Supeł

Anna Perlińska-Supeł

Redaktor Naczelna MiastoDzieci.pl. Mama Adasia. Miłośniczka mocnego brzmienia, koncertów rockowych (które chętnie recenzuje na blogu) i ciszy leśnego popołudnia. Pedagog z wykształcenia. Praca z dziećmi to jej pasja.