Wygraj kreatywny prezent pod choinkę! Konkurs rysunkowy Stwórz portret Mikołaja

Wygraj kreatywny prezent pod choinkę! Konkurs rysunkowy Stwórz portret Mikołaja

Wygraj kreatywny prezent pod choinkę! Konkurs rysunkowy Stwórz portret Mikołaja
Kredki zatemperowane? Pędzle przygotowane? Farby naszykowane? Zaczynamy! Sporo zachodu z tym kolorowaniem, prawda? Czasem przeniesienie na papier obrazów z wyobraźni wymaga użycia kilku technik i rysowniczych trików. Można też wyciągnąć asa z rękawa w postaci zestawów kreatywnych, które pomogą stworzyć naprawdę wyjątkowe dzieła.

Efekt akwareli
Wszyscy, bez względu na wiek, cieszą się, kiedy efekty ich pracy zachwycają, a narysowane obrazki aż się proszą o oprawienie i powieszenie na ścianie. Nie wszyscy jednak równie sprawnie kreślą kolorowe linie i wypuszczają spod kredek arcydzieła. Warto więc sięgnąć po ułatwienie, dzięki któremu każdy rysunek zmieni się w dzieło sztuki. Zestawy kreatywne Aqua Art od Maped Creativ pozwalają tworzyć obrazy z metalicznym połyskiem i efektem akwareli. Dzieje się to za sprawą kredek akwarelowych, które w kontakcie z wodą zmieniają się w plastyczne farbki.

Gdy nie masz przy sobie pędzli
Rysowanie to zabawa wyobraźnią, a tej nie można ograniczać. Czasem sztuka wymaga odrobiny szaleństwa, na przykład łączenia kolorów, które pozornie do siebie nie pasują albo użycia do malowania własnych palców… Wszyscy rodzice pewnie złapali się teraz za głowy, wyobrażając sobie ten bałagan! Bez obaw, aby uniknąć katastrofy, wystarczy użyć odpowiednich produktów. Do zadań specjalnych świetnie sprawdzają się farby do malowania palcami od Maped Creativ. Gwarantują niezapomnianą zabawę wszystkim dzieciom, które uwielbiają zabawy kreatywne i eksperymenty.

Nożyczki w ruch!
Kolorowanie to nie jedyne zajęcie, które potrafi pochłonąć dzieci na długie godziny. Alternatywną propozycją na dawanie upustu wyobraźni jest scrapbooking. Pod tą skomplikowaną nazwą kryją się same angażujące aktywności: wycinanie, wyklejanie czy dziurkowanie. Kolorowe pocztówki, zdjęcia lub rysunki można też ozdobić cyrkoniami, perełkami lub brokatem. Kompletny zestaw do scrapbookingu zawiera zwykle wiele elementów, dlatego samodzielne skompletowanie go może być trudne. Dla początkujących polecamy więc zestaw kreatywny Scrapbooking od Maped Creativ, który wprowadzi w tajniki tej ciekawej metody.

Poznaj styl manga
W sztuce pięknego rysowania można rozwijać się, poznając różne techniki, ucząc się pracy z nowymi rodzajami kredek i farb, a nawet testując nowe zestawienia kolorów. Można też iść o krok dalej i zainteresować się rodzajami stylów rysowania, które są popularne w innych częściach świata. Taką możliwość daje zestaw kreatywny Avatar Tablet Manga, który otrzymał tytuł Zabawki Roku 2023.  Na podświetlanej tablicy można odrysowywać szablony w japońskim tylu manga, tworząc unikatowe awatary – postaci z wirtualnego świata gier. Jest to też doskonałe narzędzie do nauki rysowania portretów!

Bez wątpienia, co potwierdzą dzieci i dorośli, kredki nigdy nie wyjdą z mody. Warto jednak urozmaicić tę ponadczasową zabawę i dać szansę nowym propozycjom na kreatywne szaleństwa. Każde dziecko może być artystą, a prawdziwy artysta nie boi się eksperymentów!

Zadanie konkursowe

Jak wyglądałby święty Mikołaj, gdyby wszedł do wirtualnego świata i stał się awatarem? Stwórz oryginalny portret Mikołaja przynoszącego prezenty, korzystając z dowolnej techniki. Czy jako awatar nadal będzie nosił czerwoną czapkę i czy będzie miał brodę? Pokaż nam, jak wirtualny święty Mikołaj wygląda w twojej wyobraźni!
Swoją pracę uzupełnij o Twoje imię i wiek – najmłodszym mogą pomóc rodzice.

Każdy, kto podejmie się zadania, ma szansę wygrać wspaniałą nagrodę, bowiem sklep internetowy esprado.pl przygotował dla zwycięzców konkursu aż 6 różnych prezentów:

Jak zdobyć jedną z nagród?

Wystarczy, że za pomocą formularza prześlecie do nas odpowiedź konkursową. Nasze jury wybierze 6 najbardziej kreatywnych prac i do ich Autorów powędrują nagrody.

Na zgłoszenia czekamy w dniach 5 – 19 grudnia. Zapraszamy do zabawy!

Regulamin konkursu znajdziecie TUTAJ

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie