Triennale w oczach Młodego Widza – konkurs plastyczny

Triennale w oczach Młodego Widza – konkurs plastyczny

do 16.12.2016 r.

Różnorodnością technik, niebanalną formą, a może śmiałymi eksperymentami? Czym młodzi uczestnicy IX Konkursu Plastycznego Triennale Tkaninyw oczach Młodego Widza zaskoczą jurorów? To okaże się już niebawem. Prace powstałe z inspiracji wystawą 15 Międzynarodowe Triennale Tkaniny można składać w Centralnym Muzeum Włókiennictwa jeszcze do 16 grudnia.

Konkurs plastyczny Triennale Tkaniny w oczach Młodego Widza ma już swoją kilkunastoletnią historię.Podobnie jak sama wystawa, organizowany jest co 3 lata. Został zainaugurowany w 1992 roku po 7 Międzynarodowym Triennale Tkaniny i przez wszystkie kolejne edycje cieszył się dużym zainteresowaniem. Zwykle nadsyłano na niego po kilkaset bardzo dobrych prac, wysoko ocenianych przez jurorów. Tradycyjnie, najlepsze z nich prezentowane były na specjalnej wystawie organizowanej w przestrzeniach CMWŁ.
W tym roku młodzi uczestnicy, zwiedzając 15 Międzynarodowe Triennale Tkaniny, mogli inspirować się pracami 135 artystów z 46 krajów, prezentującymi najnowsze dokonania w dziedzinie tkaniny artystycznej na świecie.

Praca może być zgłoszona indywidualnie lub zbiorowo za pośrednictwem szkoły, ogniska plastycznego czy na przykład pracowni plastycznej.Może być wykonana w dowolnej trwałej technice płaskiej lub przestrzennej, ale musi mieć charakter osobistej impresji z zakończonej w październiku wystawy. To od samego młodego artysty jednak zależy, czy nawiąże do całej obejrzanej ekspozycji, wybranego fragmentu czy eksponowanego tam pojedynczego dzieła, które wyjątkowo zapadło mu w pamięć.

Prace konkursowe oceniać będzie jury złożone z artystów – uczestników Triennale, profesorów Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi i przedstawicieli Centralnego Muzeum Włókiennictwa w Łodzi. Autorzy najlepszych prac zostaną nagrodzeni, ale największym wyróżnieniem dla młodych twórców będzie możliwość zobaczenia swojego dzieła na ekspozycji w Centralnym Muzeum Włókiennictwa w Łodzi. Wystawę pokonkursową będzie można zwiedzać w lutym 2017 roku. Dopiero podczas jej oficjalnego otwarcia jury ogłosi wyniki konkursu, a także wręczy nagrody i wyróżnienia.

Konkurs realizuje zespół Działu Edukacji CMWŁ, jego komisarzem jest kustosz Danuta Lorent-Więckowska.

Szczegółowe informacje (formularz zgłoszeniowy oraz regulamin)na temat IX Konkursu Plastycznego Międzynarodowego Triennale Tkaniny w oczach Młodego Widza można znaleźć na stronie lub uzyskać pod numerem telefonu: 42 684 61 15.

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
ZOBACZ TAKŻE:plastyczne