Ogólnopolski Konkurs Plastyczny. Kolorowa skarpetka – symbol niepasującego chromosomu, tolerancji i zrozumienia

Ogólnopolski Konkurs Plastyczny. Kolorowa skarpetka – symbol niepasującego chromosomu, tolerancji i zrozumienia

Stowarzyszenie „Zespolaki” zaprasza dzieci, młodzież i dorosłych do wzięcia udziału w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym pt.: „Kolorowa skarpetka – symbol niepasującego chromosomu, tolerancji i zrozumienia”.

Termin nadsyłania prac: 12 III 2018 r.

Osoby z zespołem Downa potrafią poruszyć serca, a także zmusić do myślenia i refleksji. Dzięki szczeremu, naturalnemu i życzliwemu podejściu do życia zwracają naszą uwagę na piękno otaczającego nas świata, na istotne sprawy i wartościowe idee, na problemy osób niepełnosprawnych, a także na inne palące problemy, takie jak tolerancja, zrozumienie czy integracja.

Ogólnopolski zasięg konkursu ma na celu zjednoczenie osób niepełnosprawnych i pełnosprawnych w całej Polsce. Ma umożliwić artystyczny dialog między ludźmi. Poprzez naszą akcję chcemy pokazać, iż osoby z zespołem Downa, z dodatkowym – niepasującym chromosomem cieszą się z życia, radują i bawią tak samo jak ich rówieśnicy. Liczymy zatem, iż przesłane prace zaskoczą nas swoimi oryginalnymi i niepowtarzalnymi pomysłami, doborem techniki, a przede wszystkim sposobem wyrażenia własnych uczuć i emocji.

Temat prac jest dość obszerny i pozostawia ogromne możliwości twórcze. Motywem przewodnim konkursu są osoby z zespołem Downa, ich radości i miłości, a także ich smutki i troski, ich zabawy, psoty, harce. Możecie namalować integrację osób z zespołem Downa ze środowiskiem, w którym mieszkają; wyraz Waszej tolerancji i zrozumienia. Codzienną rehabilitację, niepasujący chromosom lub kolorową skarpetkę, która jest symbolem Światowego Dnia Osób z Zespołem Downa.

Zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie.

Prace mogą być wykonane przy wykorzystaniu dowolnej techniki plastycznej (malarstwo, rysunek, collage, technika własna i inne). Każdy uczestnik może samodzielnie wykonać jedną pracę plastyczną w formacie A4, zgodną z tematem konkursu, odpowiednim dla swojego wieku, poziomem zrozumienia zagadnienia i umiejętnościami plastycznymi. Prace będą oceniane przez Jury, które będzie brało pod uwagę samodzielność wykonania pracy, estetykę, pomysł i wykonanie. Pamiętajcie, że tworząc Wasze prace ważne są emocje, niesamowite pomysły, wzruszające interpretacje i szczerość bijąca z Waszych dzieł!

Każda praca musi być trwale opisana imieniem i nazwiskiem autora oraz tytułem. Do pracy powinna być załączona metryczka (do pobrania w załączniku) wypisana drukowanymi literami. Prace bez dołączonej wypełnionej i podpisanej Metryczki zostaną zdyskwalifikowane.

Na wasze prace czekamy do 12 marca, zaś 17 marca nastąpi rozstrzygnięcie konkursu. Wyniki zostaną podane na stronie internetowej www.zespolaki.pl 

Uwaga, liczy się termin dostarczenia prac. Prace dostarczone po terminie nie będą brały udziału w konkursie.
Dokładny adres do wysyłki:
Stowarzyszenie Zespolaki
ul. Toruńska 14/7
85-023 Bydgoszcz
z dopiskiem „Kolorowa skarpetka”

Szczegółowe informacje znajdują się w regulaminie.

REGULAMIN KONKURSU (pobierz)

METRYCZKA (pobierz)

Nagrody w konkursie ufundują: Stowarzyszenie ZESPOLAKI, Enea Artego Bydgoszcz

Ogólnopolski Konkurs Plastyczny

 

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
ZOBACZ TAKŻE:plastyczneuczucia